Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: wyburzenie ściany nośnej - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1

wyburzenie ściany nośnej ile kosztuje

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   pawstone Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 7
  • Rejestracja 14-sierpień 10

Napisano 19 marzec 2011 - 12:55

Witam!
Chciałbym wyburzyć ścianę nośną o długości 2,5 metra. Nie wiem czy to będzie możliwe ale jeśli tak to jakich kosztów mogę się spodziewać? Chodzi o projekt bo pewnie jest konieczny, robociznę bo chyba musi zrobić to jakaś ekipa uprawniona i materiały bo z tego co wyczytałem to ścianę ma zastąpić konstrukcja stalowa jakieś dwuteowniki czy coś podobnego. Dodam ze ściana ta jest wewnątrz budynku i podtrzymuje tylko strop wyżej nic już nie ma.
Oczywiście chciałbym znać koszty orientacyjnie, może ktoś wykonywał podobny zabieg:)

pozdrawiam.

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   inspektor-budowlany.pl Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 3
  • Rejestracja 02-styczeń 11

Napisano 02 kwiecień 2011 - 14:53

Witam,

Wyburzenie to nie wszystko... Trzeba teraz jeszcze podeprzeć ten strop który się opierał na tej ścianie.. najprościej jest wstawić nadproże na miejscu usuniętej ściany...

Całkowity koszt dla woj. Śląskiego to ok. 600-700zł (z obrobieniem)

Pozdrawiam
Inspektor Budowlany

#3 Gość_diamond

• Grupa Guests

Napisano 02 kwiecień 2011 - 20:50

witam
koszt projektu to ok. 6oo zl w warszawie.... jeżeli chodzi o usunięcie ściany to wszystko zależy z kolei od projektu - jest w nim określone jakie czynności należy wykonać podczas prac, jakiej stali urzyć itd, cena zależy również od materiału z jakiego jest wykonana ściana nośna, jakiej jest grubości a nawet od tak prozaicznych rzeczy jak to czy w budynku jest winda :)
Pracę takie wykonuję od wielu lat, standardowy projekt to dwa ceowniki po dwóch stronach ściany, skręcone śrubami, osadzone w przygotowanych bruzdach podparte na "poduszkach" betonowych. Dopiero potem można usuwać ścianę metodą bezudarową.
Prace powinien nadzorować kierownik budowy, natomiast wykonać może "każdy".

#4 Gość_Krystyna

• Grupa Guests

Napisano 14 październik 2011 - 09:48

Witam
Chętnie bym zleciła taką robotę u siebie w mieszkaniu Czy może mi Pan polecić kogoś solidnego ??
Pozdrawiam
mamido@wp.pl

Wyświetl postUżytkownik inspektor-budowlany.pl dnia 02 kwiecień 2011 - 14:53 napisał

Witam,

Wyburzenie to nie wszystko... Trzeba teraz jeszcze podeprzeć ten strop który się opierał na tej ścianie.. najprościej jest wstawić nadproże na miejscu usuniętej ściany...

Całkowity koszt dla woj. Śląskiego to ok. 600-700zł (z obrobieniem)

Pozdrawiam
Inspektor Budowlany

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   budowlaniec89 Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 5
  • Rejestracja 08-grudzień 11

Napisano 12 grudzień 2011 - 12:54

zmieniasz kontrukcję budynku, więc projekt jest konieczny. Co do ekipy - musi się dobrze znac na tym co robi, więc raczej na niej nie oszczędzaj

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Buddom Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 23
  • Rejestracja 30-maj 11

Napisano 12 grudzień 2011 - 16:19

Potrzebne jest pozwolenie na budowę, można o nie wnioskować w starostwie.
Ściana nośna jak sama nazwa wskazuje coś nosi, to jest tak jak podcinać gałąź na której się siedzi.

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Skoczek Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 71
  • Rejestracja 25-sierpień 11

Napisano 13 grudzień 2011 - 11:16

Wszystkie pozwolenia, projekty itp to tylko teoria. Sam jakies 8 lat temu wyburzalem sciany nosne w domu (zabudowa 2 balkonow, przedluzenie pokojow). Ekipe mialem dobra, wyburzyli, zrobili odpowiednie wsparcia stropu i obylo sie bez zadnych projektow, czy pozwolen. Grunt to solidna ekipa, ktora zna sie na tym co robi. Jezeli nie jestes pewny pracownikow to pozwolenie i projekt jest wskazany, w innym wypadku, można zaoszczedzic czas z tym zwiazany na prace.
Zapraszam do zapoznania się z ofertą - Ogrodzenia Drewniane, Meble Ogrodowe.

#8 Gość_Jadwiga

• Grupa Guests

Napisano 28 styczeń 2012 - 11:05

Witam,
mam zapytanie odnośnie projektów dotyczących wysokich budowli w dużych aglomeracjach miejskich.
Czy, aby wyburzyć, stojący w samym centrum miasta pośrodku zabudowy ścisłej budynek, należy odnieść się (czy takie w ogóle są) do danych konstrukcyjnych budynku - rozdział np. procedury wyburzenia? Czy istnieje coś takiego w projektach konstrukcyjnych dużych wieżowców przewidzianych np. do budowy w wielkich miastach lub na terenach o podwyższonym zagrożeniu sejsmicznym?
Pytam, gdyż wydaje mi się, że aby dostać pozwolenie na budowę takiego budynku, oprócz opracowań instalacji np. gazowej, wodociągowej, elektrycznej itp. istnieje też wymóg zawarcia schematu, jak wyburzać taki budynek bez szwanku dla stojących w bliskim sąsiedztwie innych zabudowań.

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Adrian1132 Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 48
  • Rejestracja 06-luty 12

Napisano 06 luty 2012 - 21:22

Koszt około 500 zł.
Profesjonalna Firma budowlana oraz Ekipa budowlana

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   sawusia49 Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 05-wrzesień 12

Napisano 05 wrzesień 2012 - 15:49

Witam.Chciałabym przesunąć drzwi do pokoju o jakieś 20cm,jednakże znajdują się one w scianie nośnej.Mieszkam w na parterze 3piętrowego bloku,mieszkanie jest środkowe.

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   TomekM12 Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 5
  • Rejestracja 04-październik 12

Napisano 10 październik 2012 - 14:42

To nie są spore koszty. Ale o ile mieszkasz w bloku, a nie we wlasnych 4 scianach, to radzę wynająć ekipę, która stwierdzi czy na pewno można to wykonać!. Ja polecam Ci np. Ojbud. Sam jestem z nich zadowolony!

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   barko Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 94
  • Rejestracja 27-luty 14

Napisano 21 marzec 2014 - 15:33

Takich prac nie wykonuje się samodzielnie, przecież tutaj potrzebne są konkretne narzędzia, bez nich niczego nie zdziałasz, chyba że chcesz to burzyć 2 tygodnie. U mnie temat załatwiał Pewex, w ciągu jednego dnia wszystko było usunięte, łącznie z przygotowaniem całego mieszkania pod remont.

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   bork Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 82
  • Rejestracja 20-sierpień 14

Napisano 24 wrzesień 2015 - 07:27

Oraz odpowiednie opracowanie projektu.Wyburzenie ściany nośnej nie jest takie proste.Nie jest to scianka działowa.Jeśli się do tego zabierzecie w nieodpowiedni sposób to możecie narobić sobie problemów. Może zostać zaburzona cała konstrukcja mieszkania.
Odsyłam na stronę, na której znajduje się obecnie bardzo dobry artykuł o tym na co warto jest zwrócić uwagę wyburzając takie ścianki:
http://www.trenddeco...wych-i-nosnych/

Aby wyburzyć taką ścianę trzeba skontaktować się z architektem oraz dostać pozwolenie od urzędu.

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   karolinka78 Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 157
  • Rejestracja 17-marzec 13

Napisano 03 grudzień 2016 - 01:19

Czasem warto wyburzyć cały budynek, a nie tylko ścianę. W ten sposób można od początku zbudować obiekt, który przypadnie nam do gustu. Koniecznie sprawdźcie ich ofertę. Mają ciekawe rozwiązania w tym zakresie.

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   JanRokita Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 84
  • Rejestracja 12-czerwiec 12

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:26

Zdecydowanie lepiej sprawy się mają jeżeli chodzi o dostawienie ściany działowej,
teraz są gotowe płyty betonowe, więc ich postawienie to chwila moment, a wnętrze można całkowicie zmienic.

Strona 1 z 1

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2
0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych