Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Kotły i piece gazowe - jaki wybrać? - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1

Kotły i piece gazowe - jaki wybrać?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Budownictwo Ikona

 • Member
 • PipPip
 • Grupa Members
 • Postów 21
 • Rejestracja 21-luty 11
 • MiejscowośćŚląsk

Napisano 06 marzec 2011 - 10:06

Piec gazowy to wygodne źródło ciepła dla domu. Ze względu na sposób montażu kotły gazowe dzieli się na wiszące i stojące. Jednak nie tylko sposób montażu je różni. O wiele więcej przeczytasz w tym poście.


Kocioł jednofunkcyjny to taki, który może zasilać jedynie instalację centralnego ogrzewania. Dwufunkcyjny - poprzez wbudowanemu podgrzewaczowi - szykuje takżedodatkowo ciepłą wodę użytkową. Jednofunkcyjny może wspólpracować z osobnym podgrzewaczem, na ogół pojemnościowym (zasobnikiem z zamontowanym wewnątrz wymiennikiem ciepła). Wszystkie kotły na paliwa stałe i większość na olej opałowy to urządzenia jednofunkcyjne. Bardzo popularne są jedynie dwufunkcyjne kotły gazowe. Dlatego przed dylematem jedno- czy dwufunkcyjny stają najczęściej osoby, które chcą by dom był ogrzewany gazem.

Kocioł jednofunkcyjny jest tańszy od kotła dwufunkcyjnego, ale trzeba do niego nabyć drogi podgrzewacz wody użytkowej, może on podgrzać wodę zgromadzoną w zasobniku, dzięki czemu można magazynować jej dużo i korzystać z niej prawie bez ograniczeń. Dzięki zasobnikowi można zastosować cyrkulację, dzięki czemu po odkręceniu kranu nie trzeba oczekiwać, aż dopłynie do niego ciepła woda. Zainstalowanie kotła jednofunkcyjnego z zasobikiem jest bardziej kłopotliwe niż dwufunkcyjnego ze względu na większą liczbę elementów, które muszą się znaleźć w tej instalacji, można go kupić w tańszej wersji wiszącej albo w wersji stojącej, z bardzo solidnym żeliwnym wymiennikiem ciepła, który lepiej nadaje się do zamontowania w instalacjach grzewczych starego typu. Woda zgromadzona w zasobniku współpracującym z kotłem jednofunkcyjnym stygnie, więc musi być ponownie podgrzewana, przez co zużycie energii jest większe.

Kocioł dwufunkcyjny jest tańszy od zestawu złożonego z kotła jednofunkcyjnego oraz podgrzewacza wody, zajmuje mało miejsca, podgrzewa tylko tyle wody, ile potrzeba. Strumień ciepłej wody przygotowany w podgrzewaczu przepływowym jest ograniczony. Temperatura ciepłej wody w kranie jest niestabilna - może się zmieniać wraz z wielkością strumienia, na przykład na skutek wahań ciśnienia wody w instalacji czy odkręcenia w innym pomieszczeniu innego kranu. Do uruchomienia podgrzewacza, potrzeba silnego strumienia wody, co nie sprzyja jej oszczędzaniu. W instalacji z podgrzewaczem przepływowym nie mozna zastosować cyrkulacji ciepłej wody, więc gdy kran jest bardzo oddalony od kotła, na ciepłą wodę trzeba czekać nawet kilkadziesiąt sekund.

Artykuł powstał na potrzeby sklepu internetowego dobre-ogrzewanie.pl.
Sklep internetowy dobre-ogrzewanie.pl proponuje nie tylko kotły i piece gazowe coAVIO, ale również EOLO, EOLO Mini, HERCULES, NIKE, NUOVA, VICTRIX, ZEUS. Głównymi kryteriami, które musimy brać pod uwagę w wyborze kotła, to zapotrzebowanie na ciepło i ciepłą wodę użytkową. Pod tym względem mamy podział na kotły jednofunkcyjne i kotły dwufunkcyjne. Wszystkie te kotły są produkowane przez firmę Immergas/url">, która jest renomowaną firmą, wybieraną przez klientów.
Wejdź do naszego sklepu, by wybrać interesujące Cię piece gazowe. By wejść kliknij tu. Znajdziesz wszystko co może być zaoferowane przez dobre ogrzewanie. W Naszym sklepie mogą wybrać państwo kompletne wyposażenie z branży grzewczej. Zapraszamy do zakupów oraz do zapoznania się z regulaminem sklepu.

http://www.mojebudow...o.blogspot.com/

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   anastazja4390 Ikona

 • Advanced Member
 • PipPipPip
 • Grupa Members
 • Postów 41
 • Rejestracja 05-marzec 14

Napisano 18 grudzień 2017 - 00:34

Zastanawiając się nad zakupem pieca gazowego, dobrze jest kierować się rekomendacjami innych osób. Najlepiej postawić na sprawdzoną markę, cieszącą się dobrą opinią. Ja zdecydowałam się na zakup kotła Termet. Zamówiłam go na https://sklep.auroks...y-termet-gazowe :-).

Strona 1 z 1


Szybka odpowiedź

  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych