Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Projekt Promyk z pracowni MG Projekt - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Projekt Promyk z pracowni MG Projekt Komentarze do Projekt Promyk z pracowni MG Projekt

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Redakcja Ikona

• Redakcja
  • Ikona
  • Grupa Redakcja
  • Postów 1669
  • Rejestracja 21-wrzesień 09

Napisano 07 styczeń 2011 - 20:24

Projekt Promyk z pracowni MG ProjektFundamenty – ławy betonowe, ściany z bloczków, Ściany zewnętrzne - ściany dwuwarstwowe , z gazobetonu + styropian lub technologia szkieletowa drewniana, Strop - wiązary kratownicowe drewniane, Pokrycie dachu – dachówka, Elewacje - tynk cienkowarstwowy...
Dołączona grafika

Link do projektu: Projekt Promyk z pracowni MG Projekt
Komentarze do projektu:

#2 Gość_betti

• Grupa Guests

Napisano 07 styczeń 2011 - 20:24

Świetny projekt!!!Praktyczny i funkcjonalny rozkład pomieszczeń,bez zbędnych udziwnień podnoszących koszty budowy.Gratuluję pomysłu.Mam zamiar zakupić ten projekt.Jedyna zmiana jaką bym wprowadziła to rezygnacja z wc na rzecz powiększenia kuchni i "wstawienie" wc w łazienkę oraz zamiana wanny na brodzik-kosmetyka:).A może jest ktoś kto już buduje ten dom?Pozdrawiam

#3 Gość_betti2

• Grupa Guests

Napisano 23 luty 2011 - 22:54

Wyświetl postUżytkownik betti dnia 07 styczeń 2011 - 20:24 napisał

Świetny projekt!!!Praktyczny i funkcjonalny rozkład pomieszczeń,bez zbędnych udziwnień podnoszących koszty budowy.Gratuluję pomysłu.Mam zamiar zakupić ten projekt.Jedyna zmiana jaką bym wprowadziła to rezygnacja z wc na rzecz powiększenia kuchni i "wstawienie" wc w łazienkę oraz zamiana wanny na brodzik-kosmetyka:).A może jest ktoś kto już buduje ten dom?Pozdrawiam

#4 Gość_betti2

• Grupa Guests

Napisano 23 luty 2011 - 23:21

Witam cię betti.Mnie również podoba się ten projekt ze względu na prostotę i funkcjonalność.Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu projektu.Na swoim roboczym mam już naniesione poprawki:).Podobnie jak ty mam zamiar dokonać kilku przeróbek kosmetycznych jak np.rezygnacja z wc.Pierwotnie chciałam "wstawić"wc w łazienkę,ale zrezygnowałam z pomysłu na rzecz wstawienia w to miejsce np.pralki.Następnie dochodzi kwestia przeniesienia komina i kominka na drugi koniec ściany i jeszcze paru drobiazgów.Zastanawiam się również nad ciepłą płytą fundamentową co znacznie przyspiesza czas budowy chatki,a koszt jest niewiele wyższy niż tradycyjne ławy,a i w stopy cieplutko i odchodzą prace hydrauliczne.Domek nie powinien być kosztowną inwestycją.Na stronie MG Projekt cena pod klucz wynosi 208.000zł.Można również dotrzeć na forum i poczytać na temat realizacji tego projektu.Kilka osób komentowało swoje budowy Promyka.Miałam wrażenie,że są zadowoleni czy wręcz szczęśliwi.Do całości dochodzi dobór odpowiedniej ekipy budowlanej,bo to 80%sukcesu:).Pozdrawiam.

#5 Gość_piotrek

• Grupa Guests

Napisano 03 kwiecień 2011 - 18:07

Witam wlasnie jestem w trakcie budowy domku tego projektu jesli ktos by ccial zaczerpnac informacji chetnie sie podziele pytania prosze kierowac na adres piotrmad@wp.pl. chetnie podziele sie swoimi uwagamico moze pomoc w wyborze projektu.

#6 Gość_junek

• Grupa Guests

Napisano 28 marzec 2012 - 10:23

Właśnie przeglądamy projekt i jestesmy coraz bliżej podjęcia pozytywnej decyzji. Interesują mnei głównie koszty, wiadomo, kredyt trzeba wziaśc a nie wiem ile mnie to wyjdzie, nie chce brac ani za duzo ani za mało. Nie mam za dużej działki, więc wyboru tez nie mam, te projekt jest jednym z niewielu, które mi się podobaą o powierzchni do 100m2. Ma garaż, duże pokoje, myslę że nawet nie wprwadzalibyśmy w nim zmian. Właśnie weszłam na stronę MG Projekt, sprawdzić te koszty i natknełam się na forum MG, naprawdę dużo tam cennych informacji, byliście już tam? Widzę, że są zdjęcia już jakiś realizacji, kalukuacja kosztów, fajnie ;)

#7 Gość_misss

• Grupa Guests

Napisano 29 marzec 2012 - 10:52

nie wiedzialam że pracownia ma także swoje forum, chętnie tam zaglądne,bo planuje zakupić u nich projekt, jeszcze tylko się waham między promykiem a czarusiem.

Cytat

Pierwotnie chciałam "wstawić"wc w łazienkę,ale zrezygnowałam z pomysłu na rzecz wstawienia w to miejsce np.pralki.Następnie dochodzi kwestia przeniesienia komina i kominka na drugi koniec ściany i jeszcze paru drobiazgów

skąd taki pomysł na likwidację wc? I przenosić kominek po co? Ja bym chyba zostawiła wszystko tak jak jest, nie wydaje mi się by byly potrzebne zmiany. Ale wiadomo zalezy wszystko od gustu.
Jak tam wasze posunięcia z promykiem?

#8 Gość_Kasia5

• Grupa Guests

Napisano 30 marzec 2012 - 10:12

czesć!
Właśnie przymierzam się do zakupu promyka! Jest ktoś tu taki co tez buduje?
Jestesmy juz w trakcie załatwiania wszystkich formalności. Przyznaje że też nic nie wiedzialam o forum pracowni MG! Tego mi było trzeba, bo mam mase pytań związanych z budową domu.

Nie jestem też za usuwaniem WC, jest dobrze tak jak jest;) Myslimy jeszcze nad konsultacjami z architektem, żeby nam wpadował dom w dzialkę...

#9 Gość_Ania

• Grupa Guests

Napisano 10 kwiecień 2012 - 13:31

Wyświetl postUżytkownik Kasia5 dnia 30 marzec 2012 - 10:12 napisał

czesć!
Właśnie przymierzam się do zakupu promyka! Jest ktoś tu taki co tez buduje?
Jestesmy juz w trakcie załatwiania wszystkich formalności. Przyznaje że też nic nie wiedzialam o forum pracowni MG! Tego mi było trzeba, bo mam mase pytań związanych z budową domu.

Nie jestem też za usuwaniem WC, jest dobrze tak jak jest;) Myslimy jeszcze nad konsultacjami z architektem, żeby nam wpadował dom w dzialkę...

Na extradom.pl tez jest forum tego projektu pare osób juz buduje Promyka. Sama zamierzam ale dopiero za rok. Ciagle przemierzam rózne fora, by jak najwięcej dowiedzieć się o tym projekcie oraz najważniejsze o kosztach budowy

#10 Gość_Busza

• Grupa Guests

Napisano 16 kwiecień 2012 - 14:59

Dzięki za informację o tym forum, na pewno zerknę tam. Jeżeli chodzi o koszty budowy, to poszukaj na forum pracowni, wiem że tam ktoś już to przeliczał.
Nad pomykiem ciągle myślimy, jest jeszcze parę projektów, które wpadły nam w oko, więc wybór jest ciężki :/
Masz jakieś plany zmian w projekcie? To też jest kwestia nad którą jeszcze myślimy...

#11 Gość_Ania

• Grupa Guests

Napisano 17 kwiecień 2012 - 08:01

Wyświetl postUżytkownik Busza dnia 16 kwiecień 2012 - 14:59 napisał

Dzięki za informację o tym forum, na pewno zerknę tam. Jeżeli chodzi o koszty budowy, to poszukaj na forum pracowni, wiem że tam ktoś już to przeliczał.
Nad pomykiem ciągle myślimy, jest jeszcze parę projektów, które wpadły nam w oko, więc wybór jest ciężki :/
Masz jakieś plany zmian w projekcie? To też jest kwestia nad którą jeszcze myślimy...

Jeśli chodzi o zniamy to zalezy na czym wam zależy :( hehe fajnie brzmi. Ja chcę zamknąć kuchnie a zamiast WC byłaby spiżarnia. Troszke chciałabym powiększyć kotłownie (piec na opał stały). Zastanawiam się też nad druga opcją, powiększenia salonu kosztem kuchi i Wc a kuchnie przesieść do mniejszego pokoju. Zobaczymy...

#12 Gość_axxxx

• Grupa Guests

Napisano 21 kwiecień 2012 - 20:48

Zamierzam z rodziną zmiane domu. Planujemy wybodowac nowy dom, wiekszy bo w tym juz jest za ciasno.... Jak narazie z tego co przeglądaliśmy zastanawiamy się nad Promykiem i Faworyt 2.

#13 Gość_Kuba

• Grupa Guests

Napisano 23 kwiecień 2012 - 11:59

aaxxx- myślicie o tych dwóch projektach? ona są całkowicie różne, nie mówiąc że metraż jednego to 84m2 a drugeog 174m2 XD Jak chcecie powiększac dom, to chyba lepiej faworyta wziąść. Jest dużym i funkcjonalnym domem, tylko znacznie droższym.
Jak macie jakieś wątpliwości czy coś to piszcze, ja właśnie jestem w trakcje budowania Alicji z MG ;)

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Aducha Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Newbie
  • Postów 43
  • Rejestracja 05-czerwiec 12

Napisano 14 czerwiec 2012 - 13:11

Wyświetl postUżytkownik Kuba dnia 23 kwiecień 2012 - 11:59 napisał

aaxxx- myślicie o tych dwóch projektach? ona są całkowicie różne, nie mówiąc że metraż jednego to 84m2 a drugeog 174m2 XD Jak chcecie powiększac dom, to chyba lepiej faworyta wziąść. Jest dużym i funkcjonalnym domem, tylko znacznie droższym.
Jak macie jakieś wątpliwości czy coś to piszcze, ja właśnie jestem w trakcje budowania Alicji z MG ;)

Faworyt jest ładniejszy no i przede wszystkim wiekszy więc powinniście zdecydować się na niego. Tu zobacz sobie jak wygląda ten domek http://www.mgprojekt...a-z-realizacji. Życzę powodzenia w podjęciu decyzji. Jak bedą jakieś pytania to pisz, chetnie pomogę:)

#15 Gość_JakubK.

• Grupa Guests

Napisano 27 czerwiec 2012 - 11:40

Promyk jest niewielki, ale za to ma korzystną cenę. Ciasny? Zalezy jaką macie rodzinę i czy planujecie ją zwiększać.Dla nas jest w sam raz i dlatego decydujemy się właśnie ten projekt budować. Macie może jakieś doświadczenie z budową tego domu? Chciałem podpytać o materiały. Co do pracowni - polecam, MG Projekt to solidna firma.

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Katja Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Newbie
  • Postów 12

Napisano 09 lipiec 2012 - 12:17

Jak dla mnie projekt ciekawy; 3 sypialnie akurat dla niewielkiej rodziny, średnia kuchnia duzy salon i co dla mnie najbardziej przydatne pomieszczenie gospodarcze

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Aducha Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Newbie
  • Postów 43

Napisano 18 lipiec 2012 - 11:18

JakubK gratuluje swietnego wyboru:) Jakies zmiany wprowadzacie?

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Helga Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 6
  • Rejestracja 28-sierpień 12

Napisano 28 sierpień 2012 - 21:59

Promyk z MG Projeku to bardzo ciekawy i praktyczny projekt. Z tego co słyszałam to raczej dobre opinie o nim sa. Jeżeli chodzi o pomieszczenia, to ja bym nie narzekała, dla mnie sa bardzo wygodne, więc raczej by się obyło bez większych zmian. My ciągle drożymy jeszcze temat wyboru projektu,ale Promyk jest jednym z naszych faworytów. Ktoś z was może już go buduje?

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   ewaa Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Newbie
  • Postów 12
  • Rejestracja 17-lipiec 12

Napisano 12 wrzesień 2012 - 15:20

Jesli suzkasz osób budujących to na forum mg tam ktoś niedlugo rusza z budową, jest tez chyba link czy cos do dziennika budowy, powodzenia;)

Strona 1 z 1