Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Najtańsze ogrzewanie na rynku!!! -grzejniki na podczerwień - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Najtańsze ogrzewanie na rynku!!! -grzejniki na podczerwień

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   lukaswdk Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 04-styczeń 11

Napisano 04 styczeń 2011 - 15:19

Najtańsze ogrzewanie na rynku!!!
Z roku na rok rośnie zainteresowanie ekonomicznym i zdrowym ogrzewaniem za pomocą płytowych grzejników podczerwieni wykonanych z komponentów w nanotechnologii.
Trudno się temu dziwić.
Ogrzewanie podczerwienią to najbardziej efektywna i tania, tak w zakupie - a przede wszystkim
w użytkowaniu - technologia grzewcza.
Ciągły wzrost cen nośników tradycyjnej energii cieplnej – gazu, ropy, węgla, drewna – tak ze względu na ich rosnące zapotrzebowanie i zbliżający się koniec ich zapasów oraz ze względu na gwałtownie rosnące ceny ich pozyskania zmuszają praktycznie każdego człowieka do optymalnego wykorzystania energii, i to w każdym przypadku.
TANIE OGRZEWANIE - TO CHCE MIEĆ KAŻDY Z NAS!!
Ten dokuczliwy finansowo temat OGRZEWANIE nie jest tutaj żadnym wyjątkiem – a płytowe grzejniki na podczerwień "Infrapower", przy właściwym doborze wielkości mocy grzewczej przy swoim niewielkim poborze energii są rozwiązaniem optymalnym i do tego zdrowym.

Wymyślona przez Japończyków, dopracowana przez Szwajcarów
-Nowa Technologia Grzewcza-

• Płytowe grzejniki na podczerwień wyprodukowane w Szwajcarii to dzisiaj najtańsza i najbardziej efektywna technologia grzewcza.
• Już w roku 1967 w Japonii zaprojektowano kabinę cieplną na podczerwień, natomiast w roku 1981 została ona udostępniona do codziennego użytku. Od tego czasu wykorzystywana była przeważnie przez lekarzy w centrach leczniczych, klinikach i kurortach.
• Od lat promieniami podczerwieni ogrzewamy np. inkubatory noworodków.
• Nie jest ogrzewane powietrze a przedmioty, osoby i ściany w danym pomieszczeniu. Działanie paneli możemy tu porównać do działania pieca kaflowego.
• Grubość grzejnika to zalewie 2,5cm.
• Żywotność tych urządzeń określa się na 80-90lat.
• 15 lat gwarancji.

Energooszczędne płytowe grzejniki podczerwieni.

• Energia elektryczna zamieniona na falową energię cieplną sprawia, że ogrzewanie elektryczne dzięki promieniom podczerwonym jest bardzo tanie.
• Koszt zakupu i instalacji jest o min. 30% niższy w porównaniu do innych systemów grzewczych, natomiast koszt ogrzewania jest mniejszy o min. 20%.
• Brak konieczności konserwacji. Żadnych dodatkowych kosztów.
• Wysoka energooszczędność
• Brak strat ciepła.

Korzyści płynące z ogrzewania podczerwienią.

• Pomijając niskie koszty zakupu a później ogrzewania, warto się skupić na dodatkowych korzyściach dla naszego zdrowia i domu:
• Idealne dla osób chorujących na astmę, alergie, schorzenia reumatologiczne i dermatologiczne.
• Zapobiega wzbijaniu się kurzu.
• Nie mamy problemu z wilgocią, z pleśniami i grzybami.
• Łatwość montażu na ścianach i sufitach.
• Wykorzystywany również jako przenośny element grzewczy.
• Możliwość dopasowania do indywidualnej aranżacji wnętrz

tel. 501583672
Link do aukcji:
http://allegro.pl/item1397519947.html

Załączone miniatury

• Załączona grafika
  • Załączona grafika

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   remont40 Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 7
  • Rejestracja 02-grudzień 11

Napisano 28 luty 2012 - 17:43

Jeśli chodzi o ogrzewanie dobrze też wyszukać odpowiedniego fachowca, który zajmie się montażem. Znalazłam serwis, w którym można zamieszczać zlecenia na wykonanie usługi, a fachowcy sami się zgłaszają.
Zamieszczałam już tam kilka ofert, a jedną z nich było zlecenie dotyczące ocieplenia mojego domu, m.in.: poprzez system grzewczy.
Zlecenia zamieszczałam w serwisie ktozbuduje.pl

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   kinga90000 Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 5

Napisano 20 maj 2012 - 17:53

ZLecenia zamieszczam w serwisie ktozbuduje.pl, bo wiem, że zawsze znajdę tam swietnego fachowca.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   kamil_101010 Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 9

Napisano 20 maj 2012 - 18:06

Znalazłem fachowców tak samo jak poprzedni foumowicze w serwisie ktozbuduje.pl
Naprawdę warto korzystać z tego serwisu. Jestem zadowolony z efektów remontu.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Adrian87 Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 27-czerwiec 12

Napisano 27 czerwiec 2012 - 12:59

To jak już mowa o ogrzewaniu na podczerwień to chętnie powiem cos więcej. Sam w zeszłym roku zainstalowałem takie ogrzewanie w swoim 100 m2 domu, Po zeszłorocznej zimie miesięczne opłaty kształtowaly się na poziomie 300-350 zł , dodam, że dom nie nalezy do super ocieplonych chociaż okna są nowe drewniane dwuszybowe. Na Infrapanele dostałem 25 lat gwarancji, więc spać mogę spokojnie. Ogrzewanie spasowało całej mojej rodzinie więc z czystym sumieniem mogę polecić osobom niezdecydowanym.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Kareł Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 04-wrzesień 12

Napisano 04 wrzesień 2012 - 09:53

A powiedzcie mi czym się różnią takie panele http://www.infrapanel.pl od takich http://www.panele-gr...podczerwien.pl/ ? prócz tego że jedne są ze szkła a drugie z aluminium?

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   zdzisiu Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 17
  • Rejestracja 10-wrzesień 12

Napisano 10 wrzesień 2012 - 15:15

no dobra, a jaki będzie koszt ogrzania domu 166 metrów kwadratowych. Dom ma wykonaną izolacje termiczną ? W całym domu ok. 20 kaloryferów

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   mirreczek Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 16
  • Rejestracja 04-październik 12

Napisano 05 październik 2012 - 15:34

ogrzewanie na podczerwień jest zdrowe dla domowników?

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   montero Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 10
  • Rejestracja 17-listopad 12

Napisano 22 grudzień 2012 - 01:45

Wyświetl postUżytkownik mirreczek dnia 05 październik 2012 - 15:34 napisał

ogrzewanie na podczerwień jest zdrowe dla domowników?

Oczywiście, że tak ;) masz także sauny na podczerwień to najzdrowsze co może być dla Twojego organizmu :)
MOJEDOMKI - tanie projekty domów projekty indywidualne i adaptacje projektów

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   ifuture Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 2
  • Rejestracja 20-luty 13

Napisano 20 luty 2013 - 19:28

Mimo tego jest to zasilane prądem. Jakoś nie wiem czy da się tak tanio ogrzać tym dom. Ja mam dom 340 m2 powierzchni całkowitej łącznie z garażem i piwnicami. Ogrzewanie groszkiem wychodzi mnie 3000 zł na sezon. Myślę że ogrzewanie na podczerwień kosztowało by mnie co najmniej 100% więcej.
inteligentny dom

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   roza345 Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 19-marzec 15

Napisano 19 marzec 2015 - 09:21

Witam
Mam zamiar zamontować grzejnik na podczerwień. Rozglądałam się w internecie natknęłam się na model http://www.dobregrze...-vcir-900.html. Myślę ze wystarczy ogrzać jednego pokoju o15m. Jak myślicie czy wybrałam dobrze?

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   alfredaD Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 50
  • Rejestracja 18-marzec 15

Napisano 08 kwiecień 2015 - 11:44

Ciekawe rozwiązanie. Muszę się bardziej zapoznać z tematem. Boję się tylko tych kosztów.

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 219
  • Rejestracja 03-wrzesień 14

Napisano 26 czerwiec 2015 - 14:39

szybkie sprostowanie. pro­mien­niki zasi­lane są prą­dem, który do tanich źró­deł cie­pła nie należy. poniżej wykres

Dołączona grafika

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   wienetka Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 74
  • Rejestracja 06-listopad 14

Napisano 14 sierpień 2015 - 08:25

Jestem tylko ciekawa jak takie ogrzewania wypada pod względem zdrowia i alergików?
Jestem ciekawa czy taki specjalista http://balumed.pl/sp...acje/alergolog/ będzie potrafił mi odpowiedzieć na takie pytanie?

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 219

Napisano 14 sierpień 2015 - 09:28

myślę, że alergikom nie robi to większej różnicy jakie jest ogrzewanie (w sensie elektryczne czy węglowe). bardziej chodzi o to czy rozprowadzane jest płaszczyznowo, podłogowo itp. co do ogrzewania elektrycznego to rozwiązaniem mogą być panelel fotowoltaiczne, ale i tak taniej to wyjdzie z pompą ciepła, niż podczerwienią. tutaj dotacja dla zainteresowanych tematem - http://vikersonn.eu/...-ciepla-13.html

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   karolinka78 Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 143
  • Rejestracja 17-marzec 13

Napisano 06 czerwiec 2016 - 23:28

Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby wybierać grzejniki, które posiadają zewnętrzny emiter podczerwieni. Jest to bardzo istotne, ponieważ są one o 15-20% wydajniejsze. W tym sklepie Infrapanel.pl można się w takie zaopatrzyć. Mają tam polskie produkty z dożywotnią gwarancją.

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 219

Napisano 02 wrzesień 2016 - 15:12

po zmianie ustawy odnośnie rozliczania opustem fotowoltaiki, zasilanie takich paneli w ten sposób może mieć sens..

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 219

Napisano 16 sierpień 2017 - 15:31

Wyświetl postUżytkownik wienetka dnia 14 sierpień 2015 - 09:25 napisał

Jestem tylko ciekawa jak takie ogrzewania wypada pod względem zdrowia i alergików?

dla alergików najlepszym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe

Strona 1 z 1