Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Jak zostać elektrykiem po liceum - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1

Jak zostać elektrykiem po liceum

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   bork Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 82
  • Rejestracja 20-sierpień 14

Napisano 08 listopad 2015 - 11:02

Chodzi mi o to czy przyjma mnie do firmy po liceum na poczatek na stanowisko pomocnik elektryka, a potem bede mogl zostac samdzielnym elektrykiem czy po liceum tylko moge liczyc na pomocnika. I czy nawet z doswiadczeniem ciezko mi bedzie znalezc prace w przyszlosci dlatego ze nie mam szkonczonej zawodowki o profilu elektryk czy pracodawcy nie patrza na szkole tylko na doswiadczenie? Dzieki z info

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   tetate Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 157
  • Rejestracja 03-sierpień 12

Napisano 09 listopad 2015 - 07:46

Musisz posiadać odpowiednie uprawienia aby zostać elektrykiem. Na stronie znajduje się artykuł o tym:
http://praca.money.p...tac-elektrykiem,29,0,1937181.html - poczytaj sobie.Tak więc wymagana jest albo szkoła zawodowa albo technikum elektryczne. Jeśli nie posiadasz takiego wykształcenia to polecam zrobić sobie uprawnienia Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Dzięki niemu możesz wykonywać ten zawód bez dyplomu.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   karolinka78 Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 168
  • Rejestracja 17-marzec 13

Napisano 14 kwiecień 2017 - 23:13

W pierwszej kolejności musisz iść do dobrego liceum. To jest podstawa. Potem można iść np. na studium, albo studia. Szkoły Edukacji Innowacyjnej to idealny wybór. Mają tam nowatorski program nauczania. Jest to bezpieczna szkoła, po której można iść na każdy kierunek i dalej się kształcić.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   bejonkaa Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 87
  • Rejestracja 18-luty 13

Napisano 09 luty 2018 - 13:34

Nie trzeba koniecznie skończyć studiów. Tak naprawdę w tym zawodzie nikt nie będzie patrzył sie na to jakie studia ukończyliście ale jakie macie praktyczne umiejętności. Szczególnie jeśli chcecie działać na własną rękę i wykonywać instalacje elektryczne samodzielnie (na tym własnie mozna zarobić najwięcej)

Proponowałabym zastanowić sie nad szkołą policealną. W Atut Szkole jest taki właśnie kierunek.Szkoła stawia na praktyczne umiejętności I ma się tam możliwośc odbycia wielu praktyk. Poza tym ukończenie daje międzynarodowy dyplom.

Strona 1 z 1

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4
0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych