Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Mieszkania parterowe - jakie wady, jakie zalety? - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1

Mieszkania parterowe - jakie wady, jakie zalety?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   tetate Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 156
  • Rejestracja 03-sierpień 12

Napisano 03 czerwiec 2014 - 17:20

Jakie są wady i zalety mieszkań parterowych?
Podobno jest zimniej i głośniej. Oraz większe prawdopodobieństwo włamana. Jakie macie doświadczenia z tym związane?

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Choya Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 200
  • Rejestracja 24-sierpień 12

Napisano 04 czerwiec 2014 - 09:36

A to różnie z tym bywa. Jeżeli budynek ma dobrą izolację termiczną, to nie powinno być chłodniej. Poza tym w upalne letnie dni jest przyjemniej na parterze. Szczególnie gdy rosną drzewka w pobliżu. Moi rodzice mają na parterze i zachwalają właśnie tą lokalizację. Fakt, jest więcej sprzątania - ale już się do tego przyzwyczaili. Zamontowali tez system antywłamaniowy. Sprawdza się wtedy, gdy jeżdżą do sanatorium. Nie ma ich przez 6 tygodni, więc ktoś mógły wejść. I nie kosztuje to tak dużo jak większość z nas myśli. Dobry system można mieć za 1100 zł - tutaj wyliczenie: http://www.mieszkajb...pl/artykuly/111,zabezpieczamy-typowe-mieszkanie-w-bloku.ile-to-kosztuje. Do tego nalęży doliczyć koszta montażu (około 300-400).

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   nasturcjaxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 143
  • Rejestracja 05-maj 14

Napisano 25 lipiec 2014 - 14:23

W sumie nie musisz tyle chodzić po schodach albo narażać się na to, że utkniesz w windzie. A przed złodziejami zawsze możesz się dobrze zabezpieczyć. Mąż zainstalować kamerki i minitoring, które wyczaił na http://www.kamery.pl. Sama kamerka na balkonie chyba odstrasza, bo jak do tej pory jeszcze nikt nie próbował się do nas włamać.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   ewelina546 Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 40
  • Rejestracja 20-marzec 14

Napisano 14 sierpień 2014 - 11:15

Mieszkanie na parterze niczym nie różni się od mieszkania na innych kondygnacjach. Może tym, że się nie ma balkonu, ale przeciez mozna mieć taras. łatwiej wnieść sprzęty i meble do domu, szybciej się wyniesie śmieci, szybciej zniesie ziemniaki i przetwory do piwnicy i dzieciaki ma sie pod okiem na placu. Mój brat kupił niedawno właśnie mieszkanie na parterze http://www.ihouse.pl...edaz/mieszkanie i jest zadowolony. Ma taras. Teraz urodzi im się 2 dziecko i nie trzeba będzie wózka taszczyć wyżej.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   elmo Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 155
  • Rejestracja 26-marzec 14

Napisano 22 styczeń 2015 - 12:32

W woli ścisłości- chodzi Ci o mieszkania na parterze czy o domy parterowe? Co do mieszkań na parterze- ja nie mam nic przeciwko, sama długo w takim mieszkałam. Co do domów parterowych- jak kto woli, mi np. takie projekty się podobają np. stąd: http://www.dominanta...zukaj/parterowe . Myślę, że tutaj głównym problemem będzie wielkość działki- jednak dom piętrowy będzie ciut mniejszy bo powierzchnia rozkłada się na dwa pietra. Ale to nie taki wielki problem :)

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Frewell Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 60
  • Rejestracja 16-marzec 15

Napisano 31 marzec 2015 - 09:35

Dom parterowy na pewno bardziej narażony jest na powodzie i na "wyprowadzkę" polnych zwierząt ale na pewno jest bardziej funkcjonalny przy małych dzieciach, osobach starszych i osobach o ograniczonej sprawności fizycznej.

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   DanielOsowa Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 23
  • Rejestracja 20-listopad 14
  • MiejscowośćGdańsk Osowa

Napisano 21 czerwiec 2016 - 14:27

Skąd ta teoria, że na parterze jest zimniej? Wszystko zależy od tego jaka jest izolacja budynku etc. Włamanie może się zdarzyć, ale można zadbać o dodatkowe zabezpieczenie lub żeby ktoś pilnował mieszkanie podczas dłuższej nieobecności. Znajomi kupowali mieszkania Bydgoszcz jakiś czas temu na parterze i nie mają problemów.
I just can't get enough! :-)

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   sepia Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 231
  • Rejestracja 27-czerwiec 14

Napisano 06 czerwiec 2017 - 09:43

Wadą pewnie zawsze będzie to, że zagrożenie włamania jest większe niestety

Strona 1 z 1

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3