Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Klimatyzacja - na co zwracać uwagę przy jej wyborze? - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1

Klimatyzacja - na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Choya Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 205
  • Rejestracja 24-sierpień 12

Napisano 06 maj 2014 - 05:19

Hej,
Na co zwracać uwagę przy wyborze klimatyzacji? Jakie są koszta z tym związane ?

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   tetate Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 159
  • Rejestracja 03-sierpień 12

Napisano 06 maj 2014 - 07:58

Przede wszystkim jej moc musi być dobrana indywidualnie do wielkości pomieszczenia. Jeżeli będzie za mała to efekt chłodzenia będzie niezauważalny. Klimatyzatory dzielą się na:
- kanałowe
- kasetowe
- okienne
- przysufitowo-ścienne
Jeżeli chodzi o marki urządzeń to najlepsze opinie zbierają Danfoss oraz Siemens. Tutaj znajdziesz dystrybutora tych urządzeń: http://www.desto.pl/ - oprócz tego co napisałem wyżej oferuje on dedykowane rozwiązania.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   maciej34 Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 23
  • Rejestracja 09-lipiec 14

Napisano 30 sierpień 2014 - 14:44

Tak jak powiedział już mój poprzednik - przede wszystkim należy dobrać odpowiednią moc chłodniczą i grzewczą (jest to zależne od wielkości pomieszczenia). Warto też zwrócić uwagę na poziom hałasu, regulację nadmuchu powietrza, regulację temperatury oraz automatykę. Sam posiadam klimatyzator od LG (model LG BASIC Inverter V E12EL) o mocy chłodniczej 3,5kW oraz mocy grzewczej 3,8kW. Poziom hałasu niski, dobra wydajność napędu inwerterowego oraz dosyć niska cena - tak mogę jednym zdaniem podsumować mój wybór.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   eMojePodlogi Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 49
  • Rejestracja 15-listopad 13

Napisano 14 październik 2014 - 14:24

Ja polecam tutaj przenośny klimatyzator,który dosyć dobrze sprawdzi się w tych mniejszych mieszkaniach,jedynym minusem może być wysoki pobór prądu,ale dni w których intensywni ego używamy jest zaledwie kilak w roku.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   JanuszM90 Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 20-październik 14
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 20 październik 2014 - 09:51

Też jestem na tym etapie, choć póki co kupiłem nowy wentylator od http://www.wentylato...ry-transportowe,170.htmli póki co wystracza, a z klimatyzacją wstrzymam się do lata ;)

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Verdina Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 42
  • Rejestracja 16-luty 15

Napisano 16 luty 2015 - 19:38

A na jakiej zasadzie działaja kanałowe?

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   opania Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 23
  • Rejestracja 16-wrzesień 14

Napisano 20 luty 2015 - 11:43

Wyświetl postUżytkownik JanuszM90 dnia 20 październik 2014 - 09:51 napisał

Też jestem na tym etapie, choć póki co kupiłem nowy wentylator od http://www.wentylato...ry-transportowe,170.htmli póki co wystracza, a z klimatyzacją wstrzymam się do lata ;)

Dobra wentylacja często potrafi dać bardzo dobry efekt, nawet przy wyższych temperaturach, szczególnie jak ją jeszcze wesprzemy odpowiednią technolągią (np. jak tutaj). Ciekawą opcją może być też połączenie ogrzewania i wentylacji w jedno - taką możliwość daje ogrzewanie nadmuchowe oparte na pompie ciepła.

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   agnieszkaw Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 33
  • Rejestracja 28-styczeń 14

Napisano 20 luty 2015 - 15:33

Masz na myśli sam koszt klimatyzacji (jednostka zewnętrzna + jednostka wewnętrzna oraz montaż) czy jej późniejsze użytkowanie? Moi poprzednicy dali Tobie już mnóstwo rad i oczywiście zgadzam się z nimi. Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiednich parametrów. Więcej o tym znajdziesz tutaj - https://www.strefakl...ze-klimatyzacji,4.html. To serwis z rozbudowaną bazą wiedzy, powiązany z Działem Klimatyzacji LG. Umożliwia on kontakt końcowego użytkownika klimatyzacji z ekspertami, myślę, że jest to pomocne, szczególnie na etapie wyboru jednostek wewn. i zewn. :)

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   wienetka Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 74
  • Rejestracja 06-listopad 14

Napisano 03 marzec 2015 - 09:30

Ja bym tez skupiła się na kwestii estetycznej i zwróciła uwagę na jej rozprowadzenie w domu czy lokalu. Bardzo dobrze to wygląda gdy jest ona estetycznie ukryta w ścianach i nie wiszą na nich takie brzydkie skrzynki czy inne straszydła nie pasujące do reszty wystroju.
Słyszałam, że bardzo dobrze klimatyzacjami zajmuje się firma http://www.dtsserwis...yzacja.phpWarto porównać ceny i jakość usług.

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   nasturcjaxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 143
  • Rejestracja 05-maj 14

Napisano 03 marzec 2015 - 10:21

Dla mnie estetyka i wykonanie to też bardzo ważna sprawa.
A niektórzy przecież dobrą klimatyzacją latem chłodzą dom a w zimie dogrzewają. No i tak instalacja powinna być bardzo ładnie i gustownie rozprowadzona w mieszkaniu. Wręcz stanowić element dekoracyjny pomieszczeń. Słyszałam, że faktycznie iceberg.com.pl
znają się na rzeczy.

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 233
  • Rejestracja 03-wrzesień 14

Napisano 03 marzec 2015 - 14:13

to się nie nazywa klimatyzacja, a pompa ciepła, ale faktycznie jest to dużo lepsze rozwiazanie, przy czym dzisiejsze pompy ciepła działaniem i głośnością nieznacznie odbiegają od lodówek, przy czym są zdecydowanie ładniejsze. jako przykład rzucam vikersonn bjorn

Dołączona grafika

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   mazurr Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 14
  • Rejestracja 18-styczeń 12

Napisano 05 marzec 2015 - 14:07

Na pewno musisz dopasować klimatyzację do wielkości pomieszczenia – tzn. odpowiednio dobrać moc i inne parametry. Jeśli chodzi o ceny, to popatrz sobie np. w sklepie klimatyzatoryonline.pl – masz tam wszystkie parametry i ceny odpowiednich jednostek.

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 233
  • Rejestracja 03-wrzesień 14

Napisano 13 marzec 2015 - 16:06

tylko teraz ważne jest to, że aby chłodzić pompą ciepła, potrzebne jest do tego ogrzewanie płaszczyznowe i podłogowe najlepiej. wtedy też efekt jest najlepszy, a koszty najniższe. wyglada to tak - http://vikersonn.eu/...nie-scienne.JPG

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   anastazja4390 Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 41
  • Rejestracja 05-marzec 14

Napisano 30 marzec 2018 - 15:41

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją będzie chyba lepszym wyborem. Zapewnia w domu lepszy komfort od klimatyzacji. Potrzebny będzie do niej wydajny rekuperator, jak WANAS http://www.wanas.pl - bogate sterowanie umożliwia podłączenie dodatkowych urządzeń, które zwiększają jego możliwości.

Strona 1 z 1

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych