Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Klimatyzacja - Chłodzenie + Grzanie - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1

Klimatyzacja - Chłodzenie + Grzanie Montaż klimatyzacji w domku jednorodzinnym - powietrzna pompa ciepła

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   palma Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 2
  • Rejestracja 25-wrzesień 13

Napisano 25 wrzesień 2013 - 12:14

Witam

Sam zaczynam budować dom projekt Lizyp-2 , Oczywiście będziemy montować klimatyzację na pietrze + jedna sztuka na parterze salon

Chętnych zapraszam do kontaktu :

KLIMA-24H www.klima24h.pl
kom 666-666-442

Załączona grafika

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   michaal80 Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 111
  • Rejestracja 21-marzec 14

Napisano 21 lipiec 2016 - 13:30

Ja również długo przymierzałem się do zainstalowania klimatyzacji w domu i tydzien temu w końcu zamontowałem pierwsze kanały wentylacyjne. Wybrałem takie http://www.centrumkl...rostokatne.html. Polecam, gdyby ktoś także potrzebował.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Szator Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 02-czerwiec 17
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2017 - 08:12

Ja też sobie teraz montowałem w salonie klimatyzator. W sumie firma Fresh-Klima mi montowała i na prawdę jest to dobre udogodnienie w domu zwłaszcza na sezony letnie ale także na zimowe. Koszty eksploatacji nie wychodzą duże jak się kupi urządzenie z dobrą klasą energetyczną to na prawdę moża się dogrzewać zimą i chłodzić latem za małe pieniądze. Ja jestem za takim rozwiązaniem, bo to na prawdę spore udogodnienie i jak ktoś sobie może na to pozwolić to warto.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   ferrak Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 98
  • Rejestracja 15-lipiec 13

Napisano 19 czerwiec 2017 - 21:59

Ja sobie trochę o klimatyzacji poczytałam i nie spodobał mi się fakt, że działa ona tylko na powietrze, które się znajduje już wewnątrz pomieszczeń i nie występuje cyrkulacja. To nie jest zbyt zdrowe dla organizmu. To lepiej już zastosować porządną wentylację wraz z rekuperacją, tutaj ten temat jest szerzej opisany http://www.bartoszwe...la-z-wentylacji . Dzięki niej mamy stały dostęp do świeżego powietrza. To wydaje mi się rozsądniejsze

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 233
  • Rejestracja 03-wrzesień 14

Napisano 21 lipiec 2017 - 15:44

sama wentylacja + rekuperacja nie da ci tego, co klimatyzacja, czyli nie ochłodzi domu. do tego jest jeszcze potrzebna pompa ciepła z pasywnym chłodzeniem. Opcja chłodzenia pasywnego jest możliwa przy gruntowych (solanka/woda) i wodnych (woda/woda) pompach ciepła.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   rebecka Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 118
  • Rejestracja 09-sierpień 13

Napisano 24 lipiec 2017 - 16:00

Przy wyborze klimatyzacji, warto też zastanowić się nad doborem odpowiednich urządzeń towarzyszących klimatyzatorowi, takich jak pompki do skroplin. Z własnego doświadczenia polecić mogę perystaltyczne pompki do skroplin, dostępne tutaj: http://pompkidoskrop...-perystaltyczne

Strona 1 z 1

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2
0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych