Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Kalkulatory kredytowe - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3

Kalkulatory kredytowe

#1 Gość_TomekK

• Grupa Guests

Napisano 20 sierpień 2010 - 11:40

Witam i pytanko - czy ktoś może polecić jakiś rozsądny kalkulator kredytów hipotecznych? Jest tego trochę w sieci, ale jak wprowadzam swoje dane, to każdy z kalkulatorów podaje mi różne dane, nawet dla tych samych banków :(
Podejrzewam, że dane z banków nie są aktualizowane, czy cholera wie co :rolleyes:

Pozdrro

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Marcin Machowczyk Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 4
  • Rejestracja 18-sierpień 10
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 20 sierpień 2010 - 12:27

Wyświetl postUżytkownik TomekK dnia 20 sierpień 2010 - 12:40 napisał

Witam i pytanko - czy ktoś może polecić jakiś rozsądny kalkulator kredytów hipotecznych? Jest tego trochę w sieci, ale jak wprowadzam swoje dane, to każdy z kalkulatorów podaje mi różne dane, nawet dla tych samych banków :(
Podejrzewam, że dane z banków nie są aktualizowane, czy cholera wie co :rolleyes:

Pozdrro

Witam Cię Tomku
Różnice w przedstawionych ofertach wynikać mogą z 3 powodów:
- błędna siatka marż - w zasadzie banki aktualizują ją co miesiąc - lub błędnie dobrana marża czyli tzw. LTV (stosunek wartości kreydtu do wartości nieruchomości)
- brak w wyliczeniach spreadu walutowego - czyli różnicy po jakiej bank nam wypłaca kredyt a tej po jakiej spłacamy ( tak jak w kantorze kurs kupna i kurs sprzedazy) - dla banków to dodatkowy zarobek od 5 - 12% - a więszkośc portali, które przedstawiają oferty, nie aktualizują spreadu walutowego
- często też są doliczane do wysokości raty koszty okołokredytowe - tj., prowizja, ubezpieczenia, i inne koszty związane z uruchomieniem kredytu.
Poza tym zdarza się też tak, że przy tych samych parametrach kredytu (tj, oprocentowanie, marża, kwota kredytu) są różne wysokości rat - a to wynika właśnie z różnicy spreadu walutowego :)
W razie pytań pisz :)

Pozdrawiam
Marcin Machowczyk

tel: 603 420 180
e-mail: marcin.machowczyk@hipotekaplus.pl
www: www.hipotekaplus.pl

#3 Gość_mariusz

• Grupa Guests

Napisano 30 sierpień 2010 - 10:09

Tomku, kalkulatory są moim skromnym zdaniem nic nie warte. Zawsze przedkładam rozmowę z człowiekiem od tych wynalazków i tym razem też mogę Cię polecić spotkanie z doradcą finansowym. Proponuję jedynie abyś wybrał dużą i sprawdzoną firmę doradczą na rynku, która specjalizuje się w kredytach. Często tego typu usługi są świadczone bezpłatnie.

#4 Gość_ula

• Grupa Guests

Napisano 31 sierpień 2010 - 08:33

najlepsi na rynku sa z open finace i sa wlasnie za darmo, milo sie z nimi rozmawia, tlumacza wszystko, odpowiadaja na pytania, ja bylam bardzo zadowolona z ich pomocy

#5 Gość_Maja

• Grupa Guests

Napisano 31 sierpień 2010 - 13:14

Ja także korzystałam z usług Openfinance i muszę przyznać rację, że byli bardzo pomocni.

#6 Gość_pinta

• Grupa Guests

Napisano 01 wrzesień 2010 - 08:02

na pewno są darmowi i sprzedają najwięcej, nie wiem nie byłam sama ale jak się czyta to wydaje się że firma prężna i ludzie im ufają

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Marcin Machowczyk Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 4
  • Rejestracja 18-sierpień 10
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 01 wrzesień 2010 - 08:19

Wyświetl postUżytkownik pinta dnia 01 wrzesień 2010 - 09:02 napisał

na pewno są darmowi i sprzedają najwięcej, nie wiem nie byłam sama ale jak się czyta to wydaje się że firma prężna i ludzie im ufają

Warto zwrócić uwagę na doradców i doradców :)
Jeśli nie masz ochoty się umawiać na spotkanie, będę w stanie pomóc Ci w wyborze oferty - (najlepiej kilka ofert bankowych). Z pośród nich wybierzesz sobie dwie oferty najkorzystniejsze dla Ciebie i następnie pomogę Ci skompletować dokumenty. Z kompletem dokumentów przekażę kontakt do doradcy bankowego w Twoim mieście i bezpośrednio u niego złożysz wniosek kredytowy :) My się fizycznie nie spotykamy, dzięki czemu nie będziesz musiał składać wniosku u pośrednika - co zawsze wiąże się z dodatkowym czasem i kosztami dla Ciebie( tylko u pracownika bankowego). Moje doradztwo jest również bezpłatne a w niektórych warunkach jesteśmy w stanie wynegocjować indywidualne warunki ( uzależnione od kwoty kredytu/wkładu własnego/ skorzystania z dodatkowych produktów bankowych, etc).
Pozdrawiam
Marcin Machowczyk

tel: 603 420 180
e-mail: marcin.machowczyk@hipotekaplus.pl
www: www.hipotekaplus.pl

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Frison Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 33
  • Rejestracja 21-czerwiec 11

Napisano 31 marzec 2012 - 21:24

Zabieram się do budowy domu i chce wziąć spory kredyt, jakie polecacie składy budowlane i banki??

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Eizzy Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 53
  • Rejestracja 13-wrzesień 12

Napisano 12 październik 2012 - 11:00

Wyświetl postUżytkownik TomekK dnia 20 sierpień 2010 - 11:40 napisał

Pozdrro

Takie kalkulatory mogą mieć albo nieaktualne dane, albo nie uwzględniać wszytkich opłat zwiazanych z kredytem hipotecznym. Myślę, że pownieneś udać sie do doradcy finansowego i z nim porozmawiać na ten temat. Zdarzają się również oferty specjalne, na których wychodzi się o wiele lepiej niż przy zwykłym zapożyczeniu. Po za tym, jeszcze do końca tego roku jest program rządowy "Rodzina na swoim" jeśli się do niego kfalifikujesz, to naprawde warto skorzystać. Przez pierwsze 8 lat, rząd dopłaca do Twojego kredytu ok. 500 zł.

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Kasiak Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 4
  • Rejestracja 09-listopad 12

Napisano 09 listopad 2012 - 14:44

Też mi się wydaje, że nie ma sensu się "bawić" w takie rzeczy.

A już absolutnie nie należy podawać swoich prawdziwych danych. Ponoć może to zostać potraktowane, jako sprawdzenie zdolności kredytowej, a to takową obniża.

Nie wiem czy to prawda, ale tak słyszałam.
"Kto się wszędzie czuje jak w domu, nigdzie nie jest u siebie". Projekty domow.

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   mak1234 Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 25-styczeń 13

Napisano 25 styczeń 2013 - 10:48

Dokładnie jeśli chodzi o takie rzeczy związane z pieniędzmi to trzeba uzywać tylko pewne stronki jak np ta do podatków PIT 37 program

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   megi12 Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 26-luty 13

Napisano 26 luty 2013 - 15:21

Kredyt mieszkaniowy Open Finance
Zobacz szczegóły
•bezpłatne porównanie ponad 200 ofert bankowych
•dopasujesz ratę kredytu do swoich możliwości
•atrakcyjne oprocentowanie
•pomoc w załatwieniu formalności
http://m_finanse.sys...eszkaniowe.html

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   jkula1 Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 5
  • Rejestracja 05-marzec 13

Napisano 05 marzec 2013 - 11:49

Ja korzystałem z tego kaklulatora Kalkulator kredytowy

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   thomask1 Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 10
  • Rejestracja 20-marzec 13

Napisano 20 marzec 2013 - 11:09

Ten kalkulator powyżej jest dobry sam z niego korzystam.

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   001agent Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 9
  • Rejestracja 04-wrzesień 13
  • MiejscowośćGliwice

Napisano 04 wrzesień 2013 - 14:17

Ja korzystam z kalkulatorów kredytowych dostępnych na forum kredytowym, jest ich sporo:
kalkulator zdolności kredytowej
czy kalkulator rat kredytu
jednak żaden kalkulator nie poda ci rzeczywistych wyników, zawsze beda to tylko wyniki przyblizone.

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Tom33 Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 18
  • Rejestracja 27-listopad 12

Napisano 29 wrzesień 2013 - 22:27

Ja nie korzystam z kalkulatorów, bo wolę kontakt z żywym człowiekiem. Spotykając się z doradcą finansowym mogę dodatkowo za darmo zadać wiele pytań i dowiedzieć się więcej. Próbował ktoś tą metodą?

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   marekm Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 8
  • Rejestracja 03-listopad 13

Napisano 30 grudzień 2013 - 05:08

Wyświetl postUżytkownik Tom33 dnia 29 wrzesień 2013 - 22:27 napisał

Ja nie korzystam z kalkulatorów, bo wolę kontakt z żywym człowiekiem. Spotykając się z doradcą finansowym mogę dodatkowo za darmo zadać wiele pytań i dowiedzieć się więcej. Próbował ktoś tą metodą?

Jak najbardziej się to zgadza, że kontakt z żywą istotą jest lepszy niż z bezdusznym systemem. Aczkolwiek do kalkulatorów kredytowych to człowiek wprowadza dane.

Zatem jeśli kalkulator w tym przypadku suę myli (bo ktoś wprowadzł do niego błędne ub niekaktualne dane), to i żywy człowiek (-konsultant, doradca) może także Ci przekazać błędne informacje.

Ale żeby wątek wrócił na poprawne tory - symulator kredytu hipotecznego Kred.pl, to kalkulator kredytowy, który generuje pełny harmonogram spłat kredytu w rozbiciu na miesięczne raty. Podaję, gdyby ktoś miał ochotę posprawdzać np. jak w czasie zmieniać się będzie wysokość odsetek w stosunku do raty kapitałowej.

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Timir44 Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 573
  • Rejestracja 08-sierpień 13

Napisano 16 maj 2014 - 12:27

Są świetne porównywarki finansowe. Sprawdz www.comperia.pl tutaj masz porównywarke finansową i forum tematyczne w jednym. Przeliczysz sobie, który bank jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni i która oferta jest dla Ciebie korzystna. Ludzie pytaja o kredyty na różnych forach, a mają szansę zapytac bezpośrednio.

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Kamaonline Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 77
  • Rejestracja 26-maj 14

Napisano 26 maj 2014 - 12:23

Jeżeli mowa o kalkulatorach kredytowych to w internecie masz ich naprawdę bardzo wiele,natomiast kwestia tego czy nie lepiej będzie po prostu umówić się z doradca bankowym na spotkanie tam gdzie masz konto,w końcu jako klient konkretnego banku jesteś dla niego także wiarygodny.
www.Kamaonline.pl

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   kredyty Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 3
  • Rejestracja 01-czerwiec 14
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2014 - 11:48

Na tej stronie możecie się sporo dowiedzieć o kalkulatorach http://kredythipotecznyforum.pl/
ja z niej korzystam bo jest sporo ciekawych porad o kredytach hipotecznych i forum z opiniami
Interesują Cię kredyty hipoteczne? Zapraszam na kredyt hipoteczny forum - tam sprawdzisz aktualne opinie na temat każdego kredytu. WSPIERAMY FACHOWĄ PORADĄ

• (3 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2
0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych