Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Projekt Ambrozja z pracowni MG Projekt - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Projekt Ambrozja z pracowni MG Projekt Komentarze do Projekt Ambrozja z pracowni MG Projekt

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Redakcja Ikona

• Redakcja
  • Ikona
  • Grupa Redakcja
  • Postów 1669
  • Rejestracja 21-wrzesień 09

Napisano 26 lipiec 2010 - 21:04

Projekt Ambrozja z pracowni MG ProjektŚciany zewnętrzne - ściany murowane - beton komórkowy + styropian + tynk cienkowarstwowy, Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych, Strop – drewniany, Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie, Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka...
Dołączona grafika

Link do projektu: Projekt Ambrozja z pracowni MG Projekt
Komentarze do projektu:

#2 Gość_endriu40

• Grupa Guests

Napisano 26 lipiec 2010 - 21:04

witam,na jesień rozpoczynam budowę;ambrozji;jestem ciekaw czy ktoś jeszcze buduje,bądż ma zamiar budować ten domek,chętnie bym na ten temat porozmawiał,bo to temat rzeka-pozdrawiam.

#3 Gość_krzysztof

• Grupa Guests

Napisano 08 październik 2010 - 19:45

ja już rozpocząłem budowę ambrozji i też czekam na komentarze w sprawie tego projektu

#4 Gość_natalia

• Grupa Guests

Napisano 16 listopad 2010 - 14:58

Wyświetl postUżytkownik krzysztof dnia 08 październik 2010 - 19:45 napisał

ja już rozpocząłem budowę ambrozji i też czekam na komentarze w sprawie tego projektu

witam ja na wiosne tez rozpoczynam budowac ten domek ma moze ktos jakies fotki tego domku

#5 Gość_natalia

• Grupa Guests

Napisano 20 listopad 2010 - 19:17

Wyświetl postUżytkownik krzysztof dnia 08 październik 2010 - 19:45 napisał

Wiatm a mozna wiedziec w jakim rejonie budzjesy sie, jesli wejdziesz na mojabudowa.pl to ja tam jestem i mozesz widziec jak i co.

#6 Gość_krzysztof

• Grupa Guests

Napisano 16 styczeń 2011 - 11:00

buduje w Czechowicach dziedzicach koło bielska białej właśnie skończyłem dach i zamontowałem okna

#7 Gość_Kamil

• Grupa Guests

Napisano 19 styczeń 2011 - 18:50

Witam. Mam prośbę czy może Pan przesłać zdjęcia swojego domu na mojego maila oknasanok@gmail.com razem z żoną zdecydowaliśmy się na ten projekt i jesteśmy ciekawi jak on realnie wygląda bo przed nami jeszcze długa droga do jakichkolwiek efektów . Z góry dziękuję pozdrawiam.

#8 Gość_Krzysztof

• Grupa Guests

Napisano 21 styczeń 2011 - 08:15

Witam.
W październiku kupiony projekt w grudniu pozwolenie a teraz czekam aż zima ustąpi. A w marcu ruszam z budową Ambrozji. Mój domek troszkę się rozrósł - mam w całości podpiwniczony plus garaż w podziemiach.
Wszelkie podpowiedzi od osób już budujacych mile widziane :)

Pozdrawiam Krzysiek

#9 Gość_krzysztof

• Grupa Guests

Napisano 30 styczeń 2011 - 10:39

Wyświetl postUżytkownik Krzysztof dnia 21 styczeń 2011 - 08:15 napisał

Witam.
W październiku kupiony projekt w grudniu pozwolenie a teraz czekam aż zima ustąpi. A w marcu ruszam z budową Ambrozji. Mój domek troszkę się rozrósł - mam w całości podpiwniczony plus garaż w podziemiach.
Wszelkie podpowiedzi od osób już budujacych mile widziane :)

Pozdrawiam Krzysiek

#10 Gość_krzysztof

• Grupa Guests

Napisano 30 styczeń 2011 - 10:46

zrezygnowałem z większości tarasu co znacznie powiększyło salon i podniosłem poddasze o dwa pustaki dzięki czemu powstały dwa śliczne pokoje dziecięce największym problemem były schody które wkomponowałem pomiędzy dwoma pokojami na parterze moim zdaniem to najkorzystniejsze rozwiązanie pozdrawiam i tez czekam na jakieś ciekawe podpowiedzi

#11 Gość_krzysztof

• Grupa Guests

Napisano 30 styczeń 2011 - 10:48

Wyświetl postUżytkownik natalia dnia 16 listopad 2010 - 14:58 napisał

witam ja na wiosne tez rozpoczynam budowac ten domek ma moze ktos jakies fotki tego domku

#12 Gość_endriu40

• Grupa Guests

Napisano 22 luty 2011 - 21:32

witam,ja zacząłem budowę ambrozji na jesień 2010r,udało mi się zalać fundamenty i rozpocząć poziom zero,niestety potem murarza zaskoczyła zima,na wiosnę planuje ciąg dalszy,zmiany jakie na razie mam w planie to ściany nośne z pustaka porotherm44,strop betonowy(monolit),oraz podniesienie dachu o dwa pustaki(około 50cm)można już w tedy wykorzystać całe poddasze,zastanawiam się też nad wydłużeniem schodów(zmniejszyć kąt)jeśli ktoś buduje ten sam domek,ma jakieś ciekawe pomysły i nie tylko to zapraszam do dyskusji -pozdrawiam.

#13 Gość_krzysztof

• Grupa Guests

Napisano 24 luty 2011 - 18:46

Wyświetl postUżytkownik endriu40 dnia 22 luty 2011 - 21:32 napisał

witam,ja zacząłem budowę ambrozji na jesień 2010r,udało mi się zalać fundamenty i rozpocząć poziom zero,niestety potem murarza zaskoczyła zima,na wiosnę planuje ciąg dalszy,zmiany jakie na razie mam w planie to ściany nośne z pustaka porotherm44,strop betonowy(monolit),oraz podniesienie dachu o dwa pustaki(około 50cm)można już w tedy wykorzystać całe poddasze,zastanawiam się też nad wydłużeniem schodów(zmniejszyć kąt)jeśli ktoś buduje ten sam domek,ma jakieś ciekawe pomysły i nie tylko to zapraszam do dyskusji -pozdrawiam.

#14 Gość_krzysztof

• Grupa Guests

Napisano 24 luty 2011 - 18:52

schody całkowicie zlikwidowałem z salonu i wkomponowałem je pomiędzy dwoma pokojami na parterze .Zrezygnowałem też z większości tarasu ale mam teraz piękny salon.Niedługo rozpoczynam montaż instalacji

#15 Gość_natlia

• Grupa Guests

Napisano 08 marzec 2011 - 20:20

Wyświetl postUżytkownik krzysztof dnia 24 luty 2011 - 18:52 napisał

schody całkowicie zlikwidowałem z salonu i wkomponowałem je pomiędzy dwoma pokojami na parterze .Zrezygnowałem też z większości tarasu ale mam teraz piękny salon.Niedługo rozpoczynam montaż instalacji

Witam, tez ten projekt my wybrali, i tez sa zmiany. Prosze o jedna rzecz czy mozna jakies fotki widziec moj email to natalka6674@wp.pl bardzo by bylo milo a jak cos to my tez mozemy wyslac nasze zmiany moze cos fajnego bedzie.

#16 Gość_Krzys

• Grupa Guests

Napisano 26 kwiecień 2012 - 11:38

Cytat

Zrezygnowałem też z większości tarasu ale mam teraz piękny salon.

Nie rozumiem jak można zrezygnować z takiego cuda!

Dołączona grafika
to jeden z najładniejszych tarasów jakie są dostępne!
Ogólnie dom bardzo mi się spodobał, kto wie, może jednak się na niego zdecyduje!
Jak ktoś ma jakies rady to proszę się nimi dzielić;)

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   maniek1 Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 20
  • Rejestracja 21-grudzień 10

Napisano 26 kwiecień 2012 - 15:49

Hmm a co z garażem ?
Serdecznie polecam przeprowadzka Siemianowice

#18 Gość_~Krzys

• Grupa Guests

Napisano 27 kwiecień 2012 - 14:51

Maniek, garaż planujemy wolnostojący na działce, niewbuwany w dom :)
tak nam bardziej pasuje i pasuje na działce.
Wahamy się jescze bo podoba nam się Modrzewiowy z MG Projektu - http://www.mgprojekt....pl/modrzewiowy

#19 Gość_Arek

• Grupa Guests

Napisano 12 maj 2012 - 12:09

Witam,
powoli wykańczamy naszą Ambrozję, ze zmian: powiększyliśmy okna 150x150 i w salonie 170x150 co poprawiło proporcję i naświetlenie pomieszczeń, zrezygnowaliśmy z okna narożnego, podnieśliśmy ścianę kol. 0 75cm i dodaliśmy okno połaciowe. Podniesienie ściany kolankowej powiększa znacznie poddasze i daje możliwość adaptacji dodatkowego pomieszczenia nad tarasem (garderoba lub sypialnia), ale niesie ze sobą pewne komplikacje, zmiana w zestawieniu tarcicy!!, wykonanie ścian pomieszczenia w technologi szkieletu, dostosowanie wysokości daszku nad wejściem. Warto się zastanowić nad zmianą stropu na teriwę wyjdzie chyba sporo taniej. Schody na piętro to spory problem, proponuję przesunąć otwór w stropie dalej w stronę salonu, dostosować rozstaw drzwi do pokoików tak aby maksymalnie wydłużyć schody. Łazienka jest bardzo mała, wanna max 130 (np: sanplast clasic z siedziskiem) umywalkę przenieśliśmy we wnękę między kominem a drzwiami ( komin systemowy spalinowy bez went. co powiększyło wnękę), umywalka 55cm. Proponuję powiększyć łazienkę kosztem kuchni, łazienka jest naprawdę mini. Projekt z kotłownią też troszkę utrudnia, mamy went. mech. a kotłownia ma inne wymagania co do wentylacji niż pozostałe pomieszczenia, konieczna jest wentylacja grawitacyjna a ja zrezygnowałem z kominów went. Ogólnie domek w sam raz dla rodziny 2+1 lub +2. Mało do grzania i sprzątania, a bardzo przytulnie. Taras naprawdę robi wrażenie, pomieści grila i sporo znajomych. Co do komina do kominka, wyczystka wychodzi w łazience więc czyszczenie komina to będzie koszmar. Troszkę się rozpisałem, ale może komuś się przyda.

#20 Gość_Kamila

• Grupa Guests

Napisano 16 maj 2012 - 10:51

Dzięki Arek za tak wyczeprpujące rady :) Właśnie przymierzamy się do budowy Ambrozji i szukamy dodatkowych informacji, projekt już mamy, teraz zastanawiamy się nad zmianami.
Weźmiemy twoje rady pod uwagę, wydają się bardzo rozsądne.Jak długo zajęła ci budowa i ile cię wyszła finansowo?
Przyda się i to na pewno Twoja wypowiedz! Wstapiłes może już na forum MG Projekt? WIem, że sporo osób tam też chce budowac Ambrozje i szukają rad doświadczonych w budowie:)Przewertowałam chyba wszystkie fora w pogoni za wiedza :D
Jeszcze raz dzięki wielkie!

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2