Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Wypowiedzenie umowy najmu - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1

Wypowiedzenie umowy najmu Komentarze do artykułu Wypowiedzenie umowy najmu

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Redakcja Ikona

• Redakcja
  • Ikona
  • Grupa Redakcja
  • Postów 1669
  • Rejestracja 21-wrzesień 09

Napisano 18 maj 2010 - 11:37

Wypowiedzenie przez najemcę bądź wynajmującego jest możliwe dla każdego typu umowy najmu...

Dołączona grafika
Link do artykułu: Wypowiedzenie umowy najmu
Komentarze do artykułu:

#2 Gość_wynajmujący

• Grupa Guests

Napisano 18 maj 2010 - 11:37

Dziękuje za ważne informacje oraz wzór wypowiedzenia.

#3 Gość_basia

• Grupa Guests

Napisano 21 lipiec 2010 - 18:37

jeżeli w umowie najmu mam okres wypowiedzenia na trzy miesiace a chce sie wyprowadzic w ciagu jednego miesiaca to jak mam wpisac w wypowiedzeniu i jak dlugo bede czekac za zwrotek kaucji??

#4 Gość_Barbara

• Grupa Guests

Napisano 26 luty 2011 - 10:22

Dzierżawię lokal pod sklep ,mam zapłaconą koncesję na wszystkie alkohole. Czy właściciel ma prawo wypowiedzieć mi lokal bez podania przyczyny na 1 miesiąc?

#5 Gość_lokator

• Grupa Guests

Napisano 11 maj 2011 - 06:48

Widać, ze wszem i wobec tu "cuch" prawa własności. Wynajmujący możne wypowiedzieć umowę najmu lokalu wynajmowanego gdy m.in. lokator czyli najemca zalega z pełnymi płatnościami za trzy okresy / miesiące i wcale nie musi to być miesiąc po miesiącu/ ale wczesniej musi wezwać lokatora na pismie do zapłaty pod rygorem wypowiedzenia umowy i dać mu czas na dokonanie opłaty. Wszystko jest w ustawie o ochronie praw lokatorów. zatem autorze broń prawa własności ale uol nadal obowiązuje przed kodeksem cywilnym - najem lokali mieszkalnych nie użytkowych.

#6 Gość_Finka

• Grupa Guests

Napisano 08 czerwiec 2011 - 19:34

Dokładnie najlepiej zapoznać się z ustawą o ochronie lokatorów i KC

Tutaj jest kilka wzorów umowy wynajmu
"http://www.poradnikwynajmu.pl/2011/05/wzor-umowy-wynajmu.html"

#7 Gość_banderka

• Grupa Guests

Napisano 07 wrzesień 2011 - 17:08

Co przewiduje kodeks w sytuacji, kiedy niepłacący najemca znika razem z kluczami zanim zostanie mu dostarczone pisemne wypowiedzenie? Czy umowa nadal obowiązuje? Czy mogę wynająć lokal kolejnej osobie, skoro poprzednia umowa nie została formalnie rozwiązana?

#8 Gość_magda

• Grupa Guests

Napisano 07 listopad 2011 - 14:31

Wynajęłam pokój na czas określony (9 miesięcy) nie przemieszkałam w nim całego miesiąca i już są problemy, które są dla mnie bardzo uciążliwe! Zmieniam adres zamieszkania ze względu na zmiane szkoły, chce więc wypowiedzieć umowę.
Co mam zrobić i czy w ogóle da się w takim przypadku zakończyć wynajem??
Proszę o pomoc !
Pozdrawiam Magda

#9 Gość_kryzysowyconsulting

• Grupa Guests

Napisano 22 luty 2012 - 19:55

Sprawy dotyczące renegocjacji umów najmu rozwiązywaliśmy już wielokrotnie i specjalizujemy się tym zagadnieniu - kryzysowyconsulting.pl

#10 Gość_Beatka

• Grupa Guests

Napisano 12 marzec 2012 - 10:13

A jak rozwiązanie umowy (z powodu zalegania za czynsz) działaw drugą stronę? Zalegam z czynszem za lokal już 3 miesiąc i wiem, że coraz trudniej będzie mi za niego płacic. W umowie mam zapis, że w takim przypadku wynajmujący może mi wypowiedziec umowę ze skutkiem natychmiastowym. Niestety do tej pory nie zrobił tego, a bardzo bym chciała takie wypowiedzenie otrzymac, żeby uniknąc trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia, jeśli to ja o takowe wniosę. Bardzo proszę o pomoc.

#11 Gość_Beatka

• Grupa Guests

Napisano 12 marzec 2012 - 10:17

Wyświetl postUżytkownik Beatka dnia 12 marzec 2012 - 10:13 napisał

A jak rozwiązanie umowy (z powodu zalegania za czynsz) działaw drugą stronę? Zalegam z czynszem za lokal już 3 miesiąc i wiem, że coraz trudniej będzie mi za niego płacic. W umowie mam zapis, że w takim przypadku wynajmujący może mi wypowiedziec umowę ze skutkiem natychmiastowym. Niestety do tej pory nie zrobił tego, a bardzo bym chciała takie wypowiedzenie otrzymac, żeby uniknąc trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia, jeśli to ja o takowe wniosę. Bardzo proszę o pomoc.

Dodam, ze jest to lokal użytkowy - nie mieszkalny.

#12 Gość_karolina

• Grupa Guests

Napisano 13 marzec 2012 - 17:26

Witam
Mam problem z kobietka która wynajmuje ode mnie mieszkanie pierwsza umowa była na 3 miesiace i juz zaczeły sie problemy z płatnosciami jednak kobietka ta uregulowała okłamała mnie tylko z rachunkiem za prąd . przedłuzyłam jej na kolejne 3 miesiace i miała zapłacic do 10 dnia w danym miesiącu...(od 1marca jest umowa ) twierdzi że nie ma pieniedzy. Moje pytanie brzmi czy moge anulowac umowe i wypowiedziec jej gdyz nie zapłaciła opłaty najmu lokalu . prosze o pomoc

#13 Gość_kry

• Grupa Guests

Napisano 13 kwiecień 2012 - 08:02

Wyświetl postUżytkownik Beatka dnia 12 marzec 2012 - 10:13 napisał

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   barko Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 91
  • Rejestracja 27-luty 14

Napisano 29 czerwiec 2016 - 14:07

Proszę - http://umowanajmu.info/
Temat nie jest taki prosty. Umowa najmu jest dokładnie opisana prawem, przy wypowiedzeniu znaczenie ma treść umowy, ale przede wszystkim odgórne przepisy. Bardzo ważne, aby w tej umowie sobie nie zaszkodzić. Znane są przypadki, gdzie właściciele miesiącami nie mogą się pozbyć kiepskich lokatorów.

Strona 1 z 1

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2
0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych