Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Ogrzewanie - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

• (4 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogrzewanie jakie wybrać ogrzewanie

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Dar-Bud SIPs Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 82
  • Rejestracja 18-kwiecień 10

Napisano 19 grudzień 2010 - 23:30

Wyświetl postUżytkownik dawid.r dnia 22 listopad 2010 - 17:31 napisał

a dom troszke ponad 100m2 da radę samym kominkiem ogrzać?

Samym kominkiem czy kominkiem z płaszczem wodnym i centralnym ogrzewaniem? (mam na myśli kominek zamiast pieca)
Odpowiedź jest prosta "ta" z tym że jeżeli mamy sam kominek i powietrzny układ ogrzewania, to musimy liczyć się z duża amplitudą temperatur i praktycznie stałym piecykowym <_<

Natomiast jeżeli jest zastosowany płaszcz wodny i układ rozdzielania mocy na OC i zbiornik ciepłej wody to można cieszyć się elektroniczną regulacją temperatury i niepowtarzalnym klimatem jaki daje naturalny ogień.
Jeśli zastanawiasz się jak wybudować dom energooszczędny?
Sprawdź SIPs - ta technologia przewyższa najśmielsze oczekiwania, i pozwoli wybudować dom pasywny.

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   maciek Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 151
  • Rejestracja 04-kwiecień 10

Napisano 28 grudzień 2010 - 16:34

kolega ma zwykly a woda na elektryke wiec szczerze ani sie wykapac ani normalnie w zimie spedzac czas w domu ktory nomen omen ma spory, doczekal sie gazu w ulicy i od razu cieplej sie u niego zrobilo!
choc klimat przy rozpalonym kominku jest bezcenny ;)

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   dawid.r Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 213
  • Rejestracja 22-listopad 10

Napisano 29 grudzień 2010 - 17:20

a widzisz mój ojciec z kolei ogrzewa dom tylko kominkiem bez żadnego płaszcza, ale przy małym domku poniżej 100m2 i jest ciepło. Fakt, że na górze jest zimniej ale nieznacznie. Centralne ogrzewanie niby ma ale nie używa w ogóle, ma ustawione, że się załącza od 17 stopni ale jeszcze temperatura nie spadła tak nisko nawet przy mrozach - 15.

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   maciek Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 151

Napisano 30 grudzień 2010 - 10:29

na pewn o ma to wplyw na kubature budynku, bo u kolegi jest grubo powyzej 200m2 wiec to roznica podwojna.
Nie mowie ze to zle rozwiazanie bo sam bym chcial kominek ale na zasadzie dodatkowej gdzie rozpalam aby dogrzac budynek, chyba ze kominek wykorzystal bym jak w opisanym przypadku jako glowne zrodlo ogrzewania i gaz jako dodatkowe.

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   maciek Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 151

Napisano 30 grudzień 2010 - 10:34

mysle ze nalezalo by zasiegnac opinji jakiegos specjalisty w tej dziedzinie

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   Dar-Bud SIPs Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 82
  • Rejestracja 18-kwiecień 10

Napisano 30 grudzień 2010 - 21:05

Ja na własne oczy widziałem ogrzewany około 350-400m2 dom. Rzecz w tym że ten dom jest dobrze ocieplony i wszystkie okna wymienione na nowe a moc kominka to 20kw gdzie moc wymiennika wody wynosi 15kw jeżeli się nie mylę.A przy paleniu dębiną i minimalnym cuku jeden wsad wystarcza mu na 6-8h.
Dom jest dość duży a właściciel ma dość gruby portfel i wiem że przymierza się do zamontowania rekuperatora. Jest tylko jedna rzecz która go martwi-że będzie musiał zmienić kominek na słabszy :)
pozdrawiam.
Jeśli zastanawiasz się jak wybudować dom energooszczędny?
Sprawdź SIPs - ta technologia przewyższa najśmielsze oczekiwania, i pozwoli wybudować dom pasywny.

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   dawid.r Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 213

Napisano 07 styczeń 2011 - 12:59

czyli można. Kwestia dobrego ocieplenia domu i szczelnych okien:)

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   maciek Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 151

Napisano 10 styczeń 2011 - 10:48

rekuperator i kominek to nie taka prosta rzecz, trzeba wiedziec jak co podlaczyc, i takie prace powinno sie planowac przy tworzeniu calej instalacji a nie wykonaniu na szybko zachcianki, bo mozna popsuc cos co mialo dawac wymierne rezultaty.

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   dawid.r Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 213

Napisano 18 styczeń 2011 - 20:42

tak przeczytałem jeszcze raz cały temat od początku do końca i naszło mnie pewne spostrzeżenie. Mianowicie (chociaż wiem, że to pewnie już nie aktualna sprawa) autor wątku zaznaczył, że nie ma nikogo w domu od rana do wieczoa. Tymaczasem temat zszedł szybko na polecanie mu kominków jako sposobu ocieplania domu. A przecież nie dość, że to chyba uciążliwe dla osób, które pracują cały dzień, żeby jeszcze wracać i rozpalać bo zimno w domu. No chyba, że to nie jedyne źródło ogrzewania. Ale dla osób, które prowadzą taki tryb życia jak autor wątku to chyba ogrzewanie samym kominkiem odpada.

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   maciek Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 151

Napisano 19 styczeń 2011 - 15:29

sluszna uwaga
takie rozwiazanie jest dobre dla kogos kto laczy to z dodatkowym ogrzewaniem, ktore utrzymuje temp minimalna a po powrocie mozna ja podniesc palac w kominku.

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   dawid.r Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 213

Napisano 23 luty 2011 - 21:36

chociaż z drugiej strony jak ktoś pobuduje dom z dobrego materiału, np z betonu komórkowego, odpowiednio dom ociepli. Na oknach i drzwiach nie będzie strat. Budynek powinien trzymać ciepło mimo ogrzewania samym kominkiem. Ale to chyba i tak wymaga w miarę regularnego rozpalania, więc dochodzimu do tego samego punktu, że kominek plus dodatkowe źródło ogrzewania jakie by nie było i powinno być ok:P

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   Kuba.Kens Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 374

Napisano 25 luty 2011 - 20:02

w 100% żaden dom ciepła nie trzyma, nie ma takiej możliwośći. Ale taki np. z BK z całą pewnością dużo lepiej trzyma ciepło niż te cholerne (przepraszam za wyrażenie) drewniane stelaże. Czasami mam wrażenie, że w tych domach w ogóle nie ma ścian.

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   dawid.r Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 213

Napisano 28 luty 2011 - 20:30

haha, nie no nie jest chyba aż tak źle z tymi drewnianymi szkieletami. ale co prawda to prawda, że beton komórkowy ma dobre współczyniki przenikania ciepła.

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   Kuba.Kens Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 374

Napisano 24 marzec 2011 - 20:44

Może i niektórzy twierdzą, że nie jest źle, ale ja spędziwszy zimę w takim domu mam serdecznie dość. Zresztą już w innym temacie też pisałem, stawiam na BK.

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   lorakmor Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 21
  • Rejestracja 01-kwiecień 11

Napisano 29 kwiecień 2011 - 14:13

pod względem przenikania ciepła to najlepiej wypada teriva termo system z Konbetu. ich 10komorowe pustaki mają niemal dwukrotnie większy opór niż 12tki innych firm...

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   Ramirez Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 3
  • Rejestracja 09-marzec 11

Napisano 29 maj 2011 - 03:00

Mnie ostatnio zainteresował temat zintegrowanego ogrzewania. Tak się przedstawia schemat http://www.makroterm...wane-ogrzewanie Generalnie jest to połączenie kolektorów z kominkiem z płaszczem wodnym oraz kotła gazowego. Podobną jest to ekonomiczne. Jeszcze będę zgłębiał temat.

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   darkman Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 78
  • Rejestracja 21-maj 11

Napisano 29 maj 2011 - 13:11

Ale najpierw musi sie zwrócić :P

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   maciek Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 151

Napisano 31 maj 2011 - 09:21

nie zglebiajac ostatnich postow, chyba jednak obstawial bym eko groszek, co do wygody z gazem, nie powiedzial bym, to jak z tpsa jestesmy na niego skazani, bo brak konkretnej alternatywy bez wiekszego zaangazowania z naszej strony, pomysl o groszku dowiedz sie ile co kosztuje, choc pamietajmy ze kazdy budynek rzadzi sie wlasnymi sprawami!

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   Kuba.Kens Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 374

Napisano 20 czerwiec 2011 - 20:55

Wyświetl postUżytkownik lorakmor dnia 29 kwiecień 2011 - 14:13 napisał

pod względem przenikania ciepła to najlepiej wypada teriva termo system z Konbetu. ich 10komorowe pustaki mają niemal dwukrotnie większy opór niż 12tki innych firm...

nuuuuuuuuuuuuuuuuudy...

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   pawel2112 Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 10
  • Rejestracja 15-lipiec 11

Napisano 23 lipiec 2011 - 18:18

Kominek i do tego podłogówka w razie czego, i wszystko pięknie wygląda.
_________
Polecam podłogi dębowe są bardzo wytrzymałe i pieknie wyglądają.

• (4 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3
0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych