Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Ogrzewanie - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

• (4 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4

Ogrzewanie jakie wybrać ogrzewanie

#61 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 230
  • Rejestracja 03-wrzesień 14

Napisano 12 listopad 2015 - 16:30

Wyświetl postUżytkownik matiszati dnia 18 sierpień 2015 - 13:31 napisał

Dla różnych domów stosuje się różne ogrzewanie. Trzeba do tego podejść dość taktycznie. Polecam zajrzeć tutaj: www.ogrzewanie-domu.pl

zgadza się, niestety u nas często stosuje się to, co można (np gaz nie jest wszędzie). na tą chwilę jedyną, dobrą opcją którą można stosować wszędzie są pompy ciepła

#62 Użytkownik nie jest zalogowany   bejonkaa Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 85
  • Rejestracja 18-luty 13

Napisano 18 grudzień 2015 - 11:03

My zastanawialiśmy się nad wstawieniem sobie pompy cieplej ale zapoznalismy się trochę z tematem na forach oraz wiele osób odradza sobie właśnie to rozwiązanie mówiąc,ze nie zapewnia takiego dobrego grzania. Tak więc zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe ( węgla nie chcieliśmy bo obsługa pieca jest mega niewygodna).
Gaz dostarcza nam Amerigas;
http://www.amerigas.pl/pl/
Mogą dostarczyć go nawet tam gdize nie ma podłączenia do sieci. Jesteśmy zadowoleni bo rozwiązanie bardzo wygodne, niedrogie oraz nie trujemy środowiska jak również siebie nawzajem.

#63 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 230

Napisano 15 styczeń 2016 - 16:14

bez podłączenia w sensie z ze zbiornika stawianego na podwórku? przecież to jest jeden z droższych sposobów ogrzewania.. no i nikt mi nie powie, że gaz jest eko i nie truje środowiska, co za brednie, przecież to jest najzwyklejsze spalanie! jedne ekologiczne źródła energii to te odnawialne, także duży błąd, że nie wybraliście pompy ciepła

#64 Użytkownik nie jest zalogowany   JanekM Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 12
  • Rejestracja 24-czerwiec 13

Napisano 01 luty 2016 - 16:28

Pamiętajcie, że woda do systemów ogrzewania powinna być odpowiednio przygotowana. Nie powinna zostawiać osadów wapiennych. Mowa tu o miękkiej wodzie. Warto poczytać o tym na stronie http://filtry-do-wody.info/

#65 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 230

Napisano 07 kwiecień 2016 - 15:49

vikersonn wprowadza do swojego portfolio produktów panele fotowoltaiczne - http://vikersonn.eu/...ta/fotowoltaika

#66 Użytkownik nie jest zalogowany   czerwone_szpilki Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 407
  • Rejestracja 08-kwiecień 11

Napisano 07 kwiecień 2016 - 19:31

kazdemu, wedle potrzeb, otórz ja u siebie rozwazam amerigas, ogrzewanie gazem lpg z tego względu, że u mnie w okolicy gazociągów jeszcze nie ma, ale maja byc, więc suma sumarum, dostanę w dzierzawe zbiornik, który mogę potem bez wiekszych problemów podłączyc pod gazociągi, także MAXX pamiętaj, że jak ty cos wybrales, to oznacza, ze dla wszystkich bedzie to najlepsze rozwiazanie

#67 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 230

Napisano 02 czerwiec 2016 - 16:01

ale za dzierżawę tego zbiornika domyślam się, że zapłacić musisz? :)

#68 Użytkownik nie jest zalogowany   Verdina Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 42
  • Rejestracja 16-luty 15

Napisano 04 sierpień 2016 - 07:08

Tak za dzierżawę zbiornika w Amerigasie trzeba zapłacić, ale nie jest to jakaś powalająca kwota! I zdecydowanie bardziej opłaca się wydzierżawić zbiornik niż go kupować na własność.

#69 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 230

Napisano 12 wrzesień 2016 - 15:13

a to już zależy an ile dzierżawisz i ile kosztuje.. taka dzierżawa zawyża znowu koszty ogrzewania. niech to będzie 20-30 pln miesiąc? w skali roku jest to jakiś pieniądz.

#70 Użytkownik nie jest zalogowany   michaal80 Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 107
  • Rejestracja 21-marzec 14

Napisano 19 wrzesień 2016 - 08:54

Witam, zwracam się do was z prośbą o pomoc. Potrzebuję znaleźć odpowiednie maty izolacyjne do mojego kanału klimatyzacji. Czy ktoś zna jakieś sprawdzone produkty? Ostatnio znalazłem na stronie BH-RES http://www.bh-res.pl...aty-izolacyjne/ dosyć ciekawe produkty. Co o tym myślicie?

#71 Użytkownik nie jest zalogowany   Timir44 Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 577
  • Rejestracja 08-sierpień 13

Napisano 20 wrzesień 2016 - 08:33

Witam :) Sami zastanawiamy się nad tym, jaki rodzaj ogrzewania wybrać. Ponoć gaz znajduje wiele zastosowań obecnie i warto wybrac właśnie tego typu formę grzewczą. Zastanawiamy się nad tym, aby zrobić instalacje gazowe łódzkie, ponieważ dowiedziałam się, iż firma ta od wielu lat działa w branży. Stawiają na jakość i wszystko jest przez nich wcześniej dokładnie sprawdzane. Myślicie, iż instalacje gazowe są dobrym wyjściem :)

#72 Użytkownik nie jest zalogowany   Kuba.Kens Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 374
  • Rejestracja 04-kwiecień 10

Napisano 21 wrzesień 2016 - 18:21

Wyświetl postUżytkownik Verdina dnia 04 sierpień 2016 - 07:08 napisał

Tak za dzierżawę zbiornika w Amerigasie trzeba zapłacić, ale nie jest to jakaś powalająca kwota! I zdecydowanie bardziej opłaca się wydzierżawić zbiornik niż go kupować na własność.

Ja również jestem takiego samego zdania. Lepiej dzierżawić od dostawcy, niż kupować na własność... A jak nagle doprowadzą gaz ziemny do Twojej działki to zostaniesz ze zbiornikiem. Poza tym, chociaż przy dostawie dostawca gazu sprawdza szczelność zbiornika, a Twój prywatny ktoś kontroluje?

#73 Użytkownik nie jest zalogowany   Verdina Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 42
  • Rejestracja 16-luty 15

Napisano 15 grudzień 2016 - 08:17

Wiadomo, że ci zbiornika nie dadzą za darmo. Ale to lepsza opcja niż płacić z góry za swój własny i potem mieć wszystkie przeglądy itp. na głowie.

#74 Użytkownik nie jest zalogowany   maxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 230

Napisano 12 grudzień 2017 - 21:55

dzierżawa to niestety dodakowe, niepotrzebne koszty, które znacząco podnoszą rachunki. jeśli nie macie dostępu do gazociągu, to polecam sprawdzić jak cenowo prezentuje się inwestycja w pompę ciepła - http://vikersonn.eu/kalkulator

• (4 strony)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3
0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych