Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Kolektory słoneczne - opinie specjalisty - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

• (4 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »

Kolektory słoneczne - opinie specjalisty Komentarze do artykułu Kolektory słoneczne - opinie specjalisty

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Redakcja Ikona

• Redakcja
  • Ikona
  • Grupa Redakcja
  • Postów 1670
  • Rejestracja 21-wrzesień 09

Napisano 12 kwiecień 2010 - 11:49

Poszukując najlepszych rozwiązań bierzemy pod uwagę wszystkie, nawet najbardziej prozaiczne szczegóły...

Dołączona grafika
Link do artykułu: Kolektory słoneczne - opinie specjalisty
Komentarze do artykułu:

#2 Gość_Strzelec

• Grupa Guests

Napisano 12 kwiecień 2010 - 11:49

Ja mam zamontowane kolektory słoneczne Sun-Gallo i chodzą genialnie. Wystarczy trochę słońce, nawet przy minusowej temperaturze i 50 st. mam do południa. Polecam: www.sklepsolar.pl (Sun-Gallo)

#3 Gość_pino

• Grupa Guests

Napisano 29 listopad 2010 - 21:27

zastanawiam sie tez nad kolektorem slonecznym, za granica duzo widzialem, wiatrakimi sie tez podobaly jako zrodlo energii, ale z tego co wiem u nas jest firma o nazwie eko-energia ktora odc=ycha inwestorow swoimi poczynaniami

#4 Gość_tomek

• Grupa Guests

Napisano 20 styczeń 2011 - 16:23

Zamontowalem w krakowie kolektory Viessmann w firmie marel. Zalety? cena porownywalna z tania konkurencja a jakosc top, zalatwili za mnie wszystko, maja serwis i co wazne wiedzxa co robia.
Mialem kilka ofert tanszych ( okolo 1-2 tys zl) ale sznurkiem byly powiazane :)
polecam z czystym sercem www.marel.pl

tomasz p
krakow

Wyświetl postUżytkownik Redakcja dnia 12 kwiecień 2010 - 11:49 napisał

Poszukując najlepszych rozwiązań bierzemy pod uwagę wszystkie, nawet najbardziej prozaiczne szczegóły...

Dołączona grafika
Link do artykułu: Kolektory słoneczne - opinie specjalisty
Komentarze do artykułu:

#5 Gość_gosc

• Grupa Guests

Napisano 02 luty 2011 - 13:50

Przestrzegam przed wyborem firmy EKO-SIL i Panem Sawickim. Jest nieuczciwy i po otrzymaniu pieniędzy znika. Pan Sawicki i firma Eko Sil (ekosil) radzę zapamiętać. Z tego co wyszukałem w internecie nie jestem jedyną osoba oszukaną przez tą firmę i Pana Sawickiego.

#6 Gość_js

• Grupa Guests

Napisano 03 luty 2011 - 16:18

zgadzam sie z przedmówcą odnośnie firmy EKO-SIL i Leszkiem Sawickim - OSZUST!!! zero gwarancji, zero kontaktu, oczyszczalnia wadliwie działająca

#7 Gość_Rebel

• Grupa Guests

Napisano 16 luty 2011 - 12:42

W moim domu zastosowałem zintegrowane źródła energii właśnie w połączeniu z kolektorem słonecznym Trzy Źródła Energii (firmy Makroterm) i jestem z tego bardzo zadowolony. Warto było zainwestować, bo już powoli widzę, że inwestycja zaczyna się zwracać:)

#8 Gość_MaciaZ

• Grupa Guests

Napisano 25 luty 2011 - 14:32

Ja oprócz Makroterm zastanawiałem się jeszcze nad firmami Hoven i Voltforce które pozyskują dofinansowania z NFOŚiGW - 45%. Ostatecznie wygrał VOLTFORCe - cenę dało się wynegocjować no i zainstalowali mi zestaw o dużej połaci kolektorowej w stosunku do zasobnika. A co najważniejsze - płatność tych 55% wartości dopiero po instalacji.
Realnie wyliczyłem po uwzględnieniu wszystkich kosztów że zestaw zwróci mi sie po 6-7 latach. Dostałem certyfikat na sprzęt, który gwarantuje sprawność przez minimum 20 lat więc przez pare lat powinno podziałać z zarobkiem.

Pozdrawiam

#9 Gość_ag@

• Grupa Guests

Napisano 26 luty 2011 - 11:49

Ja mam zestaw z Makroterm i jestem średnio zadowolona z jakości instalacji.

#10 Gość_TadeK

• Grupa Guests

Napisano 22 marzec 2011 - 12:13

A JA OD PÓŁ ROKU MAM INSTALACJĘ CASS ENERGY I DZIAŁA BEZ ZARZUTU.

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   sponsor Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 3
  • Rejestracja 29-marzec 11

Napisano 29 marzec 2011 - 14:51

Wszystkie informacje o kolektorach słonecznych i pompach ciepła znajdują się na stronie :
cieplodladomu.blogspot.com

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   sponsor Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 3
  • Rejestracja 29-marzec 11

Napisano 29 marzec 2011 - 14:54

cieplodladomu.blogspot.com

#13 Gość_Pawel

• Grupa Guests

Napisano 29 kwiecień 2011 - 14:52

Nie dajcie się namówić na nowoczesne technologie. Polska to zacofany kraj, nie mamy serwisów ani firm które naprawiaja najnowocześniejsze technologie. Dałem sie namówić na baterie słoneczne z pompami ciepła i piecem olejowym firmy Viessmann, co z tego że znana marka jak firma Viessmann ma podpisane umowy z firmami często małymi kilkuosobowymi , które absolutnie nie radzą sobie z naprawami ani serwisowaniem. Firma Viessmann w Polsce nie ma własnego serwisu i w tym problem.Dopóki jest gwarancja urZądzenia działają a po gwarancji katastrofa. Ogromne piezaniądze zainwestowane idą do kosza, w moim przypadku to kwota kilkaset tysięcy złotych.Niestety w Polsce sprawdza się piec węglowy i to bez podajnika, bo z podajnikiem też jest problem bo psuje się i nie ma na zamówienie serwisu.To samo dotyczy pieców olejkowych, te wszystkoie nowe technologie w Polsce to wielkie nieporozumienie.Za pieniądze które zinwestowalem w kotłownię wybudowałbym nowoczesny dom jednorodzinny 200 m2.Jestem zmuszony powrócić do zwykłego pieca węglowaego bez podajnika.

Pozdrawiam

#14 Gość_Paweł

• Grupa Guests

Napisano 29 kwiecień 2011 - 14:57

Wyświetl postUżytkownik TadeK dnia 22 marzec 2011 - 12:13 napisał

A JA OD PÓŁ ROKU MAM INSTALACJĘ CASS ENERGY I DZIAŁA BEZ ZARZUTU.

Zgadza sie, ja też miałem spokój dwa lata, na gwaraqncji, poczekaj po gwarancji, musisz wymieniać płyn i zużyte części i wtedy zaczynają się schody.

#15 Gość_Pawel

• Grupa Guests

Napisano 29 kwiecień 2011 - 14:59

Nie dajcie się namówić na nowoczesne technologie. Polska to zacofany kraj, nie mamy serwisów ani firm które naprawiaja najnowocześniejsze technologie. Dałem sie namówić na baterie słoneczne z pompami ciepła i piecem olejowym firmy Viessmann, co z tego że znana marka jak firma Viessmann ma podpisane umowy z firmami często małymi kilkuosobowymi , które absolutnie nie radzą sobie z naprawami ani serwisowaniem. Firma Viessmann w Polsce nie ma własnego serwisu i w tym problem.Dopóki jest gwarancja urZądzenia działają a po gwarancji katastrofa. Ogromne piezaniądze zainwestowane idą do kosza, w moim przypadku to kwota kilkaset tysięcy złotych.Niestety w Polsce sprawdza się piec węglowy i to bez podajnika, bo z podajnikiem też jest problem bo psuje się i nie ma na zamówienie serwisu.To samo dotyczy pieców olejkowych, te wszystkoie nowe technologie w Polsce to wielkie nieporozumienie.Za pieniądze które zinwestowalem w kotłownię wybudowałbym nowoczesny dom jednorodzinny 200 m2.Jestem zmuszony powrócić do zwykłego pieca węglowaego bez podajnika.

Pozdrawiam

#16 Gość_Pawel

• Grupa Guests

Napisano 29 kwiecień 2011 - 15:04

Wyświetl postUżytkownik Rebel dnia 16 luty 2011 - 12:42 napisał

W moim domu zastosowałem zintegrowane źródła energii właśnie w połączeniu z kolektorem słonecznym Trzy Źródła Energii (firmy Makroterm) i jestem z tego bardzo zadowolony. Warto było zainwestować, bo już powoli widzę, że inwestycja zaczyna się zwracać:)

Nie dajcie się namówić na nowoczesne technologie. Polska to zacofany kraj, nie mamy serwisów ani firm które naprawiaja najnowocześniejsze technologie. Dałem sie namówić na baterie słoneczne z pompami ciepła i piecem olejowym firmy Viessmann, co z tego że znana marka jak firma Viessmann ma podpisane umowy z firmami często małymi kilkuosobowymi , które absolutnie nie radzą sobie z naprawami ani serwisowaniem. Firma Viessmann w Polsce nie ma własnego serwisu i w tym problem.Dopóki jest gwarancja urZądzenia działają a po gwarancji katastrofa. Ogromne piezaniądze zainwestowane idą do kosza, w moim przypadku to kwota kilkaset tysięcy złotych.Niestety w Polsce sprawdza się piec węglowy i to bez podajnika, bo z podajnikiem też jest problem bo psuje się i nie ma na zamówienie serwisu.To samo dotyczy pieców olejkowych, te wszystkoie nowe technologie w Polsce to wielkie nieporozumienie.Za pieniądze które zinwestowalem w kotłownię wybudowałbym nowoczesny dom jednorodzinny 200 m2.Jestem zmuszony powrócić do zwykłego pieca węglowaego bez podajnika.Nie ma problemu kto wyprodukował dane urządzenia, problem jest kto ma serwisować.Producent sam powinien o to zadbać a nie bazować na firemkach które nie powinny istnieć na naszym rynku.

Pozdrawiam

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   depeyns Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 44
  • Rejestracja 08-grudzień 10

Napisano 16 czerwiec 2011 - 11:10

Nowoczesne technologie nie są złe. Problemem być może jest serwis lub jego brak ale można wybrać krajowego producenta który ma własny serwis i po kłopocie.

#18 Gość_Zenn

• Grupa Guests

Napisano 13 lipiec 2011 - 18:05

"Gość_Paweł" to w końcu masz instalację Cass Energy czy Viessman? Z tego co wiem to Cass ma 5 lat gwarancji i wymianę płynu raz na 5 lat za 400zł wraz z materiałem - byli u mnie doradcy. Zdecydowałem się jednak na Sunprogres - dali mi 10 lat gwarancji w sumie tylko to zaważyło nad decyzją, też zaproponowali pomoc w pozyskaniu dotacji z Enfosiu- reszta była podobna (cena zestawu etc.) Pozdrawiam

#19 Gość_edward

• Grupa Guests

Napisano 31 lipiec 2011 - 17:39

ktoś pisał, że miał zestaw z makrotermu i nie jest zadowolony, ale dokładnie z czego? ja mam od nich kominek wodny, grzejący zarówno powierzchnię jak i wodę, i jestm zadowolony zarówno z instalacji jak i pracy kominka

#20 Gość_zibi

• Grupa Guests

Napisano 07 październik 2011 - 21:32

Powiem Wam tyle, że też myślałem o Makrotermie,sąsiad ma i nie narzeka, ale jak zacząłem szukać w necie trafiłem na firmę dającą fantastyczne warunki. W dobrej cenie mam zestaw firmy Solar-Tech, 10 lat gwarancji,spora dotacja i jestem zadowolony bo działają jak należy

• (4 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2
0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych