Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Projekt Południowy z pracowni MG Projekt - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Projekt Południowy z pracowni MG Projekt Komentarze do Projekt Południowy z pracowni MG Projekt

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Redakcja Ikona

• Redakcja
  • Ikona
  • Grupa Redakcja
  • Postów 1670
  • Rejestracja 21-wrzesień 09

Napisano 09 kwiecień 2010 - 14:32

Projekt Południowy z pracowni MG Projekt
Dołączona grafika

Link do projektu: Projekt Południowy z pracowni MG Projekt
Komentarze do projektu:

#2 Gość_romi69

• Grupa Guests

Napisano 09 kwiecień 2010 - 14:32

Zaczynam właśnie budowę tego domu. Czy ktoś już ma gotowy? Może coś warto zmienić?

#3 Gość_Sebastian

• Grupa Guests

Napisano 18 kwiecień 2010 - 20:18

My także będziemy budować ten piękny dom. Będziemy donosić na jakim jesteśmy etapie, także o to prosimy:)

#4 Gość_DAREK

• Grupa Guests

Napisano 19 maj 2010 - 21:45

Witam, potwierdzam piekny projekt wraz z żona jestesmy jego autorem. MG zaprojektowało ten domek dla Nas, mieliśmy wystartować w tamtym roku ael zaczynamy dopiero w sierpniu. :rolleyes:

#5 Gość_darek

• Grupa Guests

Napisano 19 maj 2010 - 21:48

a tak w ogole to już go troche pozmienialismy i bedzie wersja II. W tym roku budujemy 3 szt. jeden dla Nas - 2 dla klientów.
biuro@dmdinvestment.pl, proszę przeslijcie fotki.

#6 Gość_Aga

• Grupa Guests

Napisano 16 czerwiec 2010 - 13:29

My tez mamy bzika na punkcie tego domku, ale na razie jestesmy na etapie szukania dzialki. Oczywiscie, kazda, ktora wymiarami nie pasuje do Poludniowego, od razu jest skreslana;)

Czy to znaczy, ze mozna sie spodziewac wersji II na stronach mgprojekt juz niedlugo? Ja kombinuje na razie, jak zmienic garaz, zeby wchodzilo sie do sieni...

Moge zapytac budujacych, czy kosztorys ze strony mgprojekt jest realny? Chodzi mi o koszty bez wykonczenia, bo te z gory widze, ze sa zanizone.

Pozdrawiam i pieknych rezultatow zycze!
Aga

#7 Gość_zophiee

• Grupa Guests

Napisano 01 sierpień 2010 - 14:07

Wyświetl postUżytkownik Aga dnia 16 czerwiec 2010 - 13:29 napisał

My tez mamy bzika na punkcie tego domku, ale na razie jestesmy na etapie szukania dzialki. Oczywiscie, kazda, ktora wymiarami nie pasuje do Poludniowego, od razu jest skreslana;)

Czy to znaczy, ze mozna sie spodziewac wersji II na stronach mgprojekt juz niedlugo? Ja kombinuje na razie, jak zmienic garaz, zeby wchodzilo sie do sieni...

Moge zapytac budujacych, czy kosztorys ze strony mgprojekt jest realny? Chodzi mi o koszty bez wykonczenia, bo te z gory widze, ze sa zanizone.

Pozdrawiam i pieknych rezultatow zycze!
Aga

#8 Gość_Gość

• Grupa Guests

Napisano 01 sierpień 2010 - 14:11

Witam! My również rozwazamy budowę tego domu vs projekt przestronny z pracowni domyzwizja.pl
Wydaje nam sie, iz kosztorys jest mało realny także w najbliższym czasie wybieramy się do kosztorysanta aby okreslił koszta budowy odu tych projektów.

Układ wnetrz bardzo mi odpowiada w tym projekcie, zwłaszcza ta duża kuchnia :)
Jeżeli zauważacie jakieś mamkamenty tego projektu to proszę o sugestię, bo ja patrzę chyba przez różowe okulary, bo nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

Pozdrawiam

#9 Gość_romi69

• Grupa Guests

Napisano 04 sierpień 2010 - 23:16

Mój Południowy jest po wylaniu stropu (wersja z werandą). Trochę pozmeniałem w projekcie ale niezbyt istotnie. Garaż poszerzyłem i zrobiłem 2 bramy (2,75m) zamiast jednej 5m - jeszcze nie używam ale to raczej dobry pomysł. Warto zrobić strop w garażu na niższym poziomie - (3 m wysokości to dużo) wystarczy np. 2,6m wówczas strych będzie bardziej funkcjonalny (niestaty u mnie już za późno). Dodałem WC między kuchnię i holem - zobaczę jak wyjdzie ;). Dodałem jeszcze jedno okno w salonie - teraz prawie cała ściana będzie przeszklona.
Wybierając ten projekt należy uważać aby działka nie była za wąska - u mnie zabrakło kilka metrów (pomimo 35 m szerokości)

Zastanawiam się nad dachówką Brass Tegalit - czy ktoś widział ja na żywo?

jantar42@wp.pl

#10 Gość_bami

• Grupa Guests

Napisano 21 październik 2010 - 21:15

Wyświetl postUżytkownik romi69 dnia 04 sierpień 2010 - 23:16 napisał

Warto zrobić strop w garażu na niższym poziomie - (3 m wysokości to dużo) wystarczy np. 2,6m wówczas strych będzie bardziej funkcjonalny

Tylko czy przy 2,6 zmieści się brama pod sufitem? tzn. zmieści sie na pewno, ale czy nie będę szorować po niej czapką :-)
Mam nadzieje, ze wątek się rozwinie, ruszam z "Południowym" wiosną... Ze zmian wprowadziłam duży częściowo zadaszony a częściowo pod pergolami taras

#11 Gość_dominik

• Grupa Guests

Napisano 01 listopad 2010 - 09:34

czy ktos juz wybudowal projekt południowy ?
super byloby zobaczyz go na zywo...

prosze o kontakt: dominik@wrc1.pl

#12 Gość_zenek

• Grupa Guests

Napisano 06 listopad 2010 - 23:09

Jesteśmy z żoną na etapie końcówki piętra, za tydzień wchodzi cieśla, to prawda projekt jest piękny, i nie wymagał żadnych poprawek związanych z układem pomieszczeń, jedynie zrezygnowaliśmy z zaułka w części salon na rzecz poszerzenia łazienki na dole i umieszczenia tam sauny. Kupiłem ten projekt wiosną 2009 roku i myślę, że ze względu na czas jaki oczekiwałem na przesłanie mi go byłem pierwszym nabywcą. Projekt posiada liczne błędy związane z konstrukcją stropu, cześć jego konstrukcji jest źle wyliczona i mogą być w późniejszym czasie z tego tytułu problemy. Na szczęście na etapie wykonywania zbrojenia wieńców brygadzista z ekipy która stawia mi ten dom odkrył błędy związane z źle dobranym zbrojeniem w szczególności dotyczy to miejsc gdzie wypadają okna narożne oraz części wystającej za obrys parteru w miejscu w którym jest biblioteka ( tam jest zbrojenie jak pod balkon, a nie jak pod miejsce gdzie mogą powstać ściany nośne), mieliśmy obsuwę około 2 tygodni związaną z ściągnięciem specjalisty z politechniki który dokonał naprędce zmian. Kolejny problem to balkony na piętrze, kto projektuje tak, że balkon ma podłogę wyżej od podłogi w pokojach, kolejna zmian która musiała za skutkować dodaniem jednego stopnia na schodach na klatce schodowej, kolejny mankament brak miejsca na skrzynki od rolet zewnętrznych żeby zrobić na nie miejsce należy A) pomniejszyć okna na wysokość o 20 cm lub B) podnieść wysokość budynku na piętrze o 20 cm. Kolejna rzecz , w momencie gdy zbrojarze zaczęli skręcać wieńce które mają zakończyć mury na piętrze okazało się, że w projekcie nie ma rysunku gdzie te wieńce mają być umiejscowione, były tylko ich rysunki. Na razie tyle bo tyle wyłapaliśmy dotychczas. A teraz napiszę o tym jak zachowuje się sama pracownia i jej właściciel.

Dzwoniłem kilkakrotnie do nich prosząc Pana MG o kontakt, brak odzewu, po wizycie na budowie kolegi architekta, który powiedział mi, że projekt posiada liczne błędy i jest to błąd w sztuce budowlanej, poszedłem ostro i powiedziałem, że oddam sprawę do prokuratury. Po 2 godzinach zadzwonił sam szef, Pan MG wysłuchał mnie i powiedział, że wie, że Pan PW który wykonał konstrukcje tego budynku nie radzi sobie ze stropami monolitycznymi (szkoda że nie nagrałem tej rozmowy), powiedział mi też, że pokryje mi wszystkie koszty związane z przeróbkami. Wykonałem wszystkie zmiany i zalaliśmy strop, po rozliczeniu tego etapu mój wykonawca uczciwie wyliczył koszty związane ze zmianami (wykonanie przeróbek i przestój budowy) wyszło 2300 zł + 400 zł za przestój. Dzwoniłem do Pana MG w celu ustalenia na kogo ma być wystawiona fv, echo 2 tygodnie ( posiadam numer jego prywatny telefonu), wreszcie oznajmił mi, że muszę mu dostarczyć dokumentację fotograficzną wraz z projektami zmian i tu ma pecha, bo mam wszystko i jak będzie trzeba to nawet opinię dr z politechniki na temat projektu. W momencie kiedy okazało się, że w projekcie nie ma strony z miejscami gdzie mają być wieńce zadzwoniłem do Pana MG z prośbą żeby mi dosłali brakujący rzut, Pan MG wyznaczył nową osobę do kontaktu Pana RG, Pan RG w rozmowie oświadczył , że to nie możliwe, że nie posiadam tej strony, bo on ją ma w komputerze, dostałem piany i mu powiedziałem co myślę o ich pracowni i dałem telefon do wykonawcy po 10 minutach przyszedł mailem brakujący rysunek. A jeszcze jedno w rozmowie wcześniejszej z Panem PW, powiedział, że w narożnikach w oknach narożnych powinny być słupki betonowe podpierające, ale nie podobały się Panu MG więc je usunął, ale reszty już nie zmienił (jego słowa masakra).
Jednym słowem jak ktoś ma słabą ekipę to zbudował to według tego co jest w projekcie i dało się to zrobić, ale co dalej to nie wiem. U mnie kierownik budowy nie odebrał by tego zbrojenia.
Jestem na etapie wyliczania ile kosztowały mnie te zmiany materiałowo. A co dalej zrobię z tym jeszcze nie wiem.
A tak po za tym dom jest ładny.   
PS sorki że nie pisze fachowym słownictwem ale jest ekonomistą a nie budowlańcem,
Aha i mój wspólnik ma z tej pracowni projekt NEPTUN i jest ta sam jatka , tylko że on to złapał na etapie adaptacji projekty

#13 Gość_dominik

• Grupa Guests

Napisano 14 listopad 2010 - 23:05

zenek mozesz napisac jakies kontakt do ciebie ?

#14 Gość_zenek

• Grupa Guests

Napisano 16 listopad 2010 - 19:17

telefon czy mail

#15 Gość_dominik

• Grupa Guests

Napisano 25 listopad 2010 - 18:49

najlepiej mail

#16 Gość_zenek

• Grupa Guests

Napisano 27 listopad 2010 - 13:55

zenek.zenkowski75@gmail.com

#17 Gość_romi69

• Grupa Guests

Napisano 23 styczeń 2011 - 18:03

Wyświetl postUżytkownik zenek dnia 27 listopad 2010 - 13:55 napisał

zenek.zenkowski75@gmail.com

#18 Gość_romi69

• Grupa Guests

Napisano 23 styczeń 2011 - 18:28

Mój Południowy stoi w stabie surowym otwartym - mam trochę pecha i znaczne opóźnienia.
U mnie majter dopasował zbrojena
1. strop wykuszu w gabinecie bezwzlędnie wymaga wzmocnienia - dodane 3 belki od dołu
2. okna narozne sa tak jak w projekcie bez naroznych slupków ale nadproże wchodzi w ścianę znacznie głębiej - wg opinii majtra zrobienie jak w projekcie grozi zawaleniem
Ogólnie zbrojenie stropu zostało wzmocnione "na oko"
Sprowy konstrukcyjne zostawiłem mastrowi - "rób Pan tak żeby się nie zawaliło" Niestety kierownika budowy mam takiego,że nie wybudował by altany ogrodowej;(
3. Cieśle zmienili mi także więźbę dachową (podparcie w 1/3 długości krwokwi a środek wolny)- strych jest do wykorzystania na graciarnię
4. Tak jak wcześniej polecalem obniżyłbym strop w garażu - brama garażowa wysokości np. 2,25 rozwiązuje problem a wysokość stropou ok. 2,6 m - powstaje wówczas bardzo fane pomieszczenie nad garażem . W oryginalnym projekcie jest NISKO (niestaty ja tak mam)
5. Rozważyć rozmiar drzwi wejściowych - oryginalny otwór wymaga naświetki, które sa bardzo drogie. Chcę wstawić drzwi Hormana - naświetla podrażają o 200%.

Nie mogę wstawić fotek

#19 Gość_Di

• Grupa Guests

Napisano 06 luty 2011 - 20:38

Romi69 czy mogłbyś podac maila?

#20 Gość_Malwa

• Grupa Guests

Ikona postu  Napisano 12 luty 2011 - 20:46

Witam wszystkich,
my zaczeliśmy budowe we wrześniu 2010, a teraz jesteśmy na etapie szalunku piętra:
dużo problemów z fundamentami, brak dokumentacji lub poprawnej dokumentacji, zmienialismy troche rzeczy w projekcie I- wykonalismy podpiwniczenie, garaż został powiększony na trzy samochody, stropy wykonalismy betonowe( płyta) a nie z drewna,a na piętrze w oknie wstawiliśmy słup - w biurze i w naszej sypialni. Zmiana kształtu dachu łącząca garaż z budynkiem jest tam paskudna dziura idealna na zagniezdżenie się ptactwa.
Wyliczenia jakie zostały podane w projekcie to chyba robiła osba z podstawówki, a nie inż. nie chce nikogo obrażać, ale niestety to brutalna prawda...dużo błedów.

jeden nasz błąd ,że nie pomyśleliśmy o powiekszeniu okna w naszej łazience tak żeby w czasie brania kąpieli mogłabym spoglądać przez okno :(

Z realizacji tego projektu jesteśmy bardzo zadowoleni mamy szczęście kordynator jest u nas dwa razy w tydodniu, a jak potrzeba to częściej, a i ekipa godna polecenia.

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2