Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Stylowe czy nowoczesne meble? - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

• (4 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »

Stylowe czy nowoczesne meble? W jakim stylu urządzić salon i sypialnię?

#1 Gość_Irka

• Grupa Guests

Napisano 16 marzec 2010 - 16:32

Oglądałam dużo gazet z tematu wyposażenia wnętrz i już sama nie wiem, czy zrobić nowocześnie czy stylowo. Jak będzie ładniej i przytulniej?

#2 Gość_sami

• Grupa Guests

Napisano 17 marzec 2010 - 10:31

Wyświetl postUżytkownik Irka dnia 16 marzec 2010 - 16:32 napisał

Oglądałam dużo gazet z tematu wyposażenia wnętrz i już sama nie wiem, czy zrobić nowocześnie czy stylowo. Jak będzie ładniej i przytulniej?

Jeżeli nie możesz się zdecydować to może pomyśl o stylu eklektycznym, czyli pomieszaniu nowoczesnego ze stylowymi dodatkami? Może to być np. nowoczesna sofa, a do tego fotelik vintage, albo komoda shabby chic.. jest mnóstwo możliwości w takiej aranżacji i zawsze wygląda to ciekawie.

#3 Gość_Irka

• Grupa Guests

Napisano 17 marzec 2010 - 11:22

A to faktycznie dobry pomysł, chciałabym bardziej nawet stylowo, tylko wydaje mi się, że te antyki są bardzo drogie. Nie mam też czasu jeździć po antykwariatach i szukać czegoś dla siebie. Nowoczesne meble łatwo jest kupić, bo wystarczy pójść do BRW czy IKEA i jest duży wybór, ale coś stylowego to już trudniej.

#4 Gość_Sylwia

• Grupa Guests

Napisano 17 marzec 2010 - 12:55

Możesz kupić jakieś stare meble na allegro i je odnowić. Czytałam fajny artykuł tutaj niedawno http://www.projektos...ja-antykow.html
Jest tam też informacja o sklepie ze stylowymi meblami, jak nie chcesz odnawiać, ale nie wiem jakie mają ceny.

#5 Gość_Irka

• Grupa Guests

Napisano 17 marzec 2010 - 15:50

Odnawianie to raczej nie dla mnie, nie mam tyle czasu i cierpliwości:) ale sprawdziłam sklep z tego linku - artdecor24 i faktycznie mają ładne mebelki i ceny są zróżnicowane na tyle, że można coś wybrać dla siebie. Już sobie tam upatrzyłam taką śliczną komodę i witrynkę do salonu:) Jeszcze poszukam innych sklepów z takimi stylizowanymi meblami, chociaż już mam ochotę kupować:)

#6 Gość_grzesiek

• Grupa Guests

Napisano 18 marzec 2010 - 11:53

Ktoś z Was widział te meble na żywo? ja jestem nieufny co do towaru kupowanego przez internet... chociaż nie znalazłem złych opinii o sklepie, same pozytywne, to trochę się boję. Mam ochotę zamówić sekretarzyk http://artdecor24.pl...lu-kolonialnym. Niby można oddać w ciągu 10 dni, jak się nie spodoba, ale zapłacę za odsyłanie.

#7 Gość_Dominika_09

• Grupa Guests

Napisano 18 marzec 2010 - 15:13

byłam na targach wnętrz w Poznaniu w zeszłym roku i pamiętam te meble.. zainteresowały mnie komody, bo szukałam czegoś reprezentacyjnego do przedpokoju. No więc meble były bardzo porządnie wykonane i robiły wrażenie, jednak w końcu zdecydowaliśmy się na bardziej nowoczesny styl, ale teraz trochę żałuję, bo jest taki nijaki, a meble stylowe robią dużo większe wrażenie.

#8 Gość_Justyna

• Grupa Guests

Napisano 19 marzec 2010 - 22:41

Styl vintage jest jak najbardziej trendy, więc sama zdecydowałabym się na taką aranżację. To naprawdę stylowo zdobi wnętrze. Stare meble można kupić wszędzie, nawet na targu w Lubinie i wcale nie trzeba ich odnawiać. Co do eklektyzmu, to bez wprawnego oka ciężko wyposażyć wnętrze tak, by nie stało się kiczowate. Tu przydałaby się porada dekoratora wnętrz(jeśli kogoś stać na taką atrakcję). Trzymam kciuki i życzę miłego remontowania!

#9 Gość_smart

• Grupa Guests

Napisano 22 marzec 2010 - 13:29

jednak nie wszędzie są takie targi, chodzi mi o to, że tylko w dużych miastach, no a w dobie internetu każdy woli zamawiać nie wychodząc z domu.

#10 Gość_Justyna

• Grupa Guests

Napisano 23 marzec 2010 - 21:48

Lepiej pofatygować się kilkanaście kilometrów do dużego miasta niż kupować, co najmniej dwa razy droższe meble przez Allegro lub innego typu "instytucje". Handlarzom z giełdy zależy na szybkiej sprzedaży przywiezionego towaru, co umożliwia wynegocjowanie odpowiedniej kwoty - adekwatnej do zasobności naszego portfela. Ponadto towar oglądany na żywo, gwarantuje nam zakup widzialnego przedmiotu, a nie jego wirtualnego odpowiednika. Bo te opakowane w kolorowe ramki robią tylko dobre wrażenie i nie zawsze cieszą oko po rozpakowaniu pudełka. Pozdrawiam

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Melpomena Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 27
  • Rejestracja 28-marzec 10

Napisano 28 marzec 2010 - 09:39

A ja podziwiam za odwagę w kupowanie mebli stylowych. Trzeba bardzo umiejętnie łączyć style, żeby ten eklektyzm nie raził. Ja się zdecydowałam na styl eko. Mam sypialnię i salon pachnącą drewnem;) Uważam że jest ponadczasowe i pasuje do wszystkiego. Meble drewniane można kupić praktycznie wszędzie, ale nie zależało mi na sieciówce. Kupiliśmy meble na esmebel.com, mają tylko meble drewniane, bardzo ładne i solidne, nie produkowane masowo i w znacznie niższych cenach. I efekt mi się podoba, choć chętnie podziwiam meble z tych linków powyżej.

#12 Gość_Rafał

• Grupa Guests

Napisano 12 kwiecień 2010 - 19:43

Uważam, że w każdym prawdziwym miejscu nie powinno zabraknąć drewnianych schodów, nieprawdaż?

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Melpomena Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 27
  • Rejestracja 28-marzec 10

Napisano 03 czerwiec 2010 - 14:58

Co to znaczy prawdziwym?:) A jeśli dom jest parterowy? A stalowe schody? Mi się nawet dość podobają takie schody ala fabryczne. Wszystko zależy od stylu wystroju. Najpierw należy się zastanowić w jakim stylu chce się dom urządzić, poczytać trochę, zrobić projekt a dopiero potem przejść do mebli, żeby zachować w tym spójność bo inaczej można nieźle wtopić.

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   marcin_ebe Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 4
  • Rejestracja 08-czerwiec 10

Napisano 14 czerwiec 2010 - 12:47

A ja polecam poszukać starych mebli na targach staroci. Sam tak umeblowałem dom. Wymagało to oczywiście trochę czasu, ale naprawdę warto... :)

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   noisy Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 22
  • Rejestracja 15-kwiecień 10

Napisano 07 lipiec 2010 - 13:43

Jak chce się urządzić jakieś pomieszczenie w starym stylu, to musi wiedzieć, że trzeba się już będzie takiego trzymać w całym mieszkaniu czy domu. Najlepiej moim zdaniem pobawić się forma, nieco przemieszać styl nowoczesny ze starym - może coś ciekawego z tego wyjść. Jak nie ma się pomysłu na urządzenie domu, to warto wynająć dobrego projektanta z dobrej firmy np n-design. Wydaje mi się, że jednak ktoś taki może więcej zdziałać.

#16 Gość_Mirek

• Grupa Guests

Napisano 22 czerwiec 2011 - 10:13

Fanie jest mieszać style ale trzeba zachowac umiar. Dzieki bogu moja zona panuje nam moim gustem. Polecam inspirodesign.pl maja tam pomieszne style wlasnie.

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   depeyns Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 44
  • Rejestracja 08-grudzień 10

Napisano 12 sierpień 2011 - 09:33

Łączenie starych stylowych mebli z nowoczesnymi może dać bardzo ciekawy efekt, wszystko zalezy od wyobraźni. A polowanie na targach, czy w desach na stare perełki to czysta przyjemność.

#18 Gość_jarek

• Grupa Guests

Napisano 13 wrzesień 2011 - 17:26

Trudno powiedzieć, to zależy od indywidualnych upodobań. Polecam stronę www.katalog-meble.pl Mają duży wybór mebli prosto od producentów. Może będą inspiracją.

#19 Gość_Gabi

• Grupa Guests

Napisano 18 maj 2012 - 11:31

nie zgodzę się z niektórymi opiniami.. meble w internecie często są tańsze i to o wiele.. ja sama znalazłam w Warszawie sklep z meblami gdzie upatrzyłam sobie komodę.. a później coś mnie podkusiło i weszłam na allegro. znalazłam podobne (albo te same) www.e-sosnowe.pl . były tańsze o 20% a jak się okazało w sklepie tego producenta było jeszcze taniej.. zamówiłam i jestem jakieś 500zł do przodu.. w moim przypadku zdało to egzamin.. wiele jest fajnych sklepów internetowych i fajnych mebli.. trzeba tylko troche pobuszować. ;) jakością są lepsze od tych ikeowych

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Coocoodesign_eu Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 20
  • Rejestracja 20-maj 12

Napisano 29 maj 2012 - 15:18

Stylowe oznacza także nowoczesne- jedno nie wyklucza drugiego. Trzeba tylko trafić na dobre meble,solidne pod względem jakości.

• (4 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6
0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych