Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1

Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

#1 Gość_Bartek

• Grupa Guests

Napisano 04 marzec 2012 - 00:54

Witam! Przymierzam się do kupna mieszkania w stanie deweloperskim. Czy możecie mi podać orientacyjną cenę wykończenia mieszkania do stanu gotowego. Mieszkanie jest dwupokojowe o powierzchni 45m2 o podwyższonym standardzie deweloperskim (zamontowane grzejniki,gniazdka, na ścianach jest położona głądź, parapety, itp). Kuchnia ma 4,5m2, łazienka 5m2, przedpokój 3,5m2 oraz pokoje razem mają 32,5m2. Według mnie to zrobienia są:
-podłogi (w kuchni i łazience gres, natomiast w reszcie mieszkania panele)
-ścianka ok. 5 metrów długości
-drzwi wewnętrzne 2szt.
-ściany(w łazience gres, natomiast w reszcie mieszkania malowanie)
-wyposażenie orientacyjne kuchni i łazienki
-oświetlenie mieszkania
-oraz wszystko inne co jeszcze nie przyszło mi do głowy
Czy możecie oszacować taki kosztorys z materiałami oraz robocizną? Miasto to Poznań. Wasza pomoc bardzo mi pomoże przy podjęciu decyzji zakupu. Każda wasza odpowiedź będzie bardzo pomocna dla mnie.

Pozdrawiam Bartek

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Katarzyna S. Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 117
  • Rejestracja 20-październik 10

Napisano 02 czerwiec 2012 - 16:51

Wszystko zależy od tego w jakim stanie chcesz mieć wykończone mieszkanie. Ceny poszczególnych materiałów są bardzo zróżnicowane. Same płytki wahają się w dość luźnych granicach cenowych: 25-150zł za 1m2 (a są i droższe). Ceny mebli kuchennych też są wielce zróżnicowane. Mogę pomóc orientacyjnie co do robocizny:

- malowanie 10zł/m2
- gładź 15zł/m2
- płytki 50-60zł/m2
- panele podłogowe 10-15zł/m2 (osobno liczone listwy przypodłogowe i każde ścięcie narożników)
- montaż drzwi ok 200zł/m2
- montaż zlewu / umywalki 100zł
- zabudowa wanny 200zł
- mozaika 80zł/m2

---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation
Służę pomocą e-Rzecznik Knauf Insulation

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   koscio2666 Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 6
  • Rejestracja 03-wrzesień 12
  • Miejscowośćzielonka

Napisano 07 wrzesień 2012 - 22:58

Wyświetl postUżytkownik Bartek dnia 04 marzec 2012 - 01:54 napisał

Witam! Przymierzam się do kupna mieszkania w stanie deweloperskim. Czy możecie mi podać orientacyjną cenę wykończenia mieszkania do stanu gotowego. Mieszkanie jest dwupokojowe o powierzchni 45m2 o podwyższonym standardzie deweloperskim (zamontowane grzejniki,gniazdka, na ścianach jest położona głądź, parapety, itp). Kuchnia ma 4,5m2, łazienka 5m2, przedpokój 3,5m2 oraz pokoje razem mają 32,5m2. Według mnie to zrobienia są:
-podłogi (w kuchni i łazience gres, natomiast w reszcie mieszkania panele)
-ścianka ok. 5 metrów długości
-drzwi wewnętrzne 2szt.
-ściany(w łazience gres, natomiast w reszcie mieszkania malowanie)
-wyposażenie orientacyjne kuchni i łazienki
-oświetlenie mieszkania
-oraz wszystko inne co jeszcze nie przyszło mi do głowy
Czy możecie oszacować taki kosztorys z materiałami oraz robocizną? Miasto to Poznań. Wasza pomoc bardzo mi pomoże przy podjęciu decyzji zakupu. Każda wasza odpowiedź będzie bardzo pomocna dla mnie.

Pozdrawiam Bartek

Ja Ci odpowiem tak ogólnie , mój szwagier wykańczał podobne mieszkanie tylko o powierzchni 50 m2 . Nie stawiał na materiały wysokiej jakości. Wykańczają tak oszczędniej kosztowało go to jakieś 35-40 tyś złotych. Z jednej strony mało bo schody samonośne do domu kosztują około 14 tyś. Ale wystarczająco aby mieszkać w normalnych warunkach.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   decoroom Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 20
  • Rejestracja 09-wrzesień 12

Napisano 09 wrzesień 2012 - 21:40

Na przykładzie firmy Decoroom te koszty zaczynają się od ok 640zł/1m2. Cena pakietu zawiera wszystkie koszty związane z realizacją wykończenia mieszkania, czyli:
-koszt zakupu materiałów podstawowych (farby, glazura, terakota, panele, itp.)
-koszt zakupu materiałów pomocniczych (pędzle, kleje, fugi, itp.)
-koszt transportu materiałów
-koszt spotkań z projektantem wnętrz w celu wybrania materiałów wykończeniowych (do trzech godzin)i zaprojektowania w sposób profesjonalny swojego mieszkania.
-koszt robocizny (zapewniamy fachową i sprawdzoną ekipę remontową; wykonywane przez nich prace są na najwyższym poziomie)
-koszt sprzątania
Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu, Decoroom pomaga Ci je odkryć ...

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   zdzisiu Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 17
  • Rejestracja 10-wrzesień 12

Napisano 10 wrzesień 2012 - 15:07

Myślę, że 35-40 tysięcy to spokojnie się zmieścisz. Oczywiście bez mebli. To też zależy jakie materiały kupisz. Mówisz w kuchni gres. Tylko, że cena gresu jest różna od kilkunastu do ponad 100 za metr. Więc wszystko zależy od Ciebie. Rozumiem, że to jakaś firma będzie robiła.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   mortor Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 52
  • Rejestracja 19-kwiecień 12

Napisano 12 wrzesień 2012 - 13:27

Trzeba ustalić sobie jakieś ramy cenowe, kabinę prysznicową z brodzikiem można kupić za niecałe 500zł (i nie mówie tu o chińszczyźnie tylko Cersanit SELVA 90) jak i za 3000zł....

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   decoroom Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 20
  • Rejestracja 09-wrzesień 12

Napisano 29 wrzesień 2012 - 19:21

W Decoroom, wykańczaliśmy ostatnio 45m2 w Piasecznie. Koszt ok 700zł/1m2 z projektem, materiałam, robocizną itd. Czas realizacji , około 6,5 tygodnia.
Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu, Decoroom pomaga Ci je odkryć ...

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   barko Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 94
  • Rejestracja 27-luty 14

Napisano 29 lipiec 2016 - 14:37

Wszystko zależy głównie od tego, na jakiej jakości wyposażenie postawicie. Wiadomo, że optymalnie jest mieć wszystko najlepsze. Trzymajcie namiary - http://www.klamki-dr...ch-mosiadz.html To tylko przykład, ale analogicznie można każdy element wybrać przecież wyższej jakości.

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   oleska Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 36
  • Rejestracja 16-grudzień 14

Napisano 03 sierpień 2016 - 21:19

Myślę że kwoty moga być różne, można położyć panele albo parkiet z drewna egzotycznego i już będziesz miał spore rozbierzności i tak na każdym etapie, proponuję zerknąć tutaj http://gama-m.pl/z-j...nie-mieszkania/ wart uwagi artykuł na temat kosztów przy wykańczaniu mieszkania, powodzenia.

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   wawa111 Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 81
  • Rejestracja 08-styczeń 14

Napisano 13 luty 2018 - 11:56

Na temat stanu deweloperskiego poczytasz tutaj http://dogged.pl/co-...an-deweloperski fajnie opisano co na takie wykończenie się składa, warto wiedzieć takie rzeczy zanim podpiszemy umowę.

Strona 1 z 1

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5
0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych