Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Zasady uprawy borówki amerykańskiej Bluecrop - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2

Zasady uprawy borówki amerykańskiej Bluecrop Komentarze do artykułu Zasady uprawy borówki amerykańskiej Bluecrop

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Redakcja Ikona

• Redakcja
  • Ikona
  • Grupa Redakcja
  • Postów 1670
  • Rejestracja 21-wrzesień 09

Napisano 10 luty 2010 - 19:56

Borówka amerykańska Bluecrop to jedna z odmian borówki wysokiej, sadowniczej rośliny pochodzącej z Ameryki Północnej.

Dołączona grafika
Link do artykułu: Zasady uprawy borówki amerykańskiej Bluecrop
Komentarze do artykułu:

#2 Gość_miro610

• Grupa Guests

Napisano 10 luty 2010 - 19:56

jak liczyc , kupilem borowke 2-letnia wsadzilem na jesien , a wiec wiosna bedzie miala 3lata czy 1 rok po posadzeniu chodzi mi ociecie

#3 Gość_aha

• Grupa Guests

Napisano 12 luty 2010 - 14:03

Twoja borówka na wiosne będzie miała 3 lata ;)

#4 Gość_Fan

• Grupa Guests

Napisano 12 luty 2010 - 14:09

no ale ... to znaczy że ciąć czy nie ciąć? :blink:

#5 Gość_xyz

• Grupa Guests

Napisano 12 luty 2010 - 15:07

Tak, Twoja borówka będzie miała 3 lata, ale przez pierwsze 3 lata po posadzeniu do gruntu wykonujesz cięcie pędów słabych i chorych a przez następne lata tniesz najstarsze pędy.
Powodzenia w uprawie ;)

#6 Gość_Beata

• Grupa Guests

Napisano 11 czerwiec 2010 - 20:56

faktycznie duzo fanjych informacji, niestety piszecie ze ze borowki nie maja zadnych chorob a moje krzaczki zaatakowalo cos z czym nie wiem co robic. Galazki w czesci gornej kolo owocow sa pokryte brazowymi babelkami, gdy je zdapuje jest w nich bialy proszk. Mysle ze to jakas forma pajakow, a moze cos innego. Nie mam pojecia co z tym zrobic, roslinki traca liscie i robia sie nieladne. Mam nadzieje ze juz o czyms takim slyszlliscie i ze mi mozecie pomoc dobra rada. W oczekiwaniu na pomoc pozdrawiam Beata

#7 Gość_Paweł

• Grupa Guests

Napisano 29 czerwiec 2010 - 13:11

Beato prawdopodobnie Twoje borówki zaatakowała choroba grzybowa musisz chore pędy przycinac w innym przypadku moga wypadac całe krzewy...

#8 Gość_Marylka

• Grupa Guests

Napisano 29 sierpień 2010 - 19:53

Posadziłam 20 krzewów borówki wysokiej,lecz w zbyt małej rozstawie,po dwóch latach widzę że ma za mało miejsca i muszę ją przesadzić, czy nie zniszczę krzewów? Może mi ktoś doradzi jak mam to zrobić?

#9 Gość_Cinka

• Grupa Guests

Napisano 31 sierpień 2010 - 12:48

Wyświetl postUżytkownik Beata dnia 11 czerwiec 2010 - 20:56 napisał

faktycznie duzo fanjych informacji, niestety piszecie ze ze borowki nie maja zadnych chorob a moje krzaczki zaatakowalo cos z czym nie wiem co robic. Galazki w czesci gornej kolo owocow sa pokryte brazowymi babelkami, gdy je zdapuje jest w nich bialy proszk. Mysle ze to jakas forma pajakow, a moze cos innego. Nie mam pojecia co z tym zrobic, roslinki traca liscie i robia sie nieladne. Mam nadzieje ze juz o czyms takim slyszlliscie i ze mi mozecie pomoc dobra rada. W oczekiwaniu na pomoc pozdrawiam Beata

Beato, to mogą być tarczniki lub miseczniki (Pawle - owady raczej). W necie znajdziesz dużo informacji na temat ich zwalczania :)

#10 Gość_Cinka

• Grupa Guests

Napisano 31 sierpień 2010 - 12:52

Wyświetl postUżytkownik Marylka dnia 29 sierpień 2010 - 19:53 napisał

Posadziłam 20 krzewów borówki wysokiej,lecz w zbyt małej rozstawie,po dwóch latach widzę że ma za mało miejsca i muszę ją przesadzić, czy nie zniszczę krzewów? Może mi ktoś doradzi jak mam to zrobić?

Marylko, ja przesadzałam 7 letnie i nic im nie było. Przy okazji rozdzieliłam karpy i tym sposobem mam więcej krzaków.

#11 Gość_Krzyś

• Grupa Guests

Napisano 11 wrzesień 2010 - 14:01

Witam Wszystkich!! Mam bardzo ambitny plan posadzenia borówki amerykańskiej na obszarze 2,5 ha czyli jakieś 5000 sadzonek. Mam pytanie, co trzeba zrobć z glebą o zawartości 5 ph i lekko zafalowanym terenem przed posadzeniem sadzonek chodzi mi o prace jesienne tego roku, sadzenie odbędzie się w przyszłym roku na wiosne. Obecnie zrobiona jest podorywka po zbiorach pszenżyta. Proszę o pomoc kogoś kto ma plantację borówki i może podzielić się problemami jakie występują przy jej uprawie. Dzięki!! Pozdrawiam!!!

#12 Gość_Leszek

• Grupa Guests

Napisano 21 wrzesień 2010 - 20:54

Witam mam małą plantacyjkę 1ha którą zakładałem 3 lata temu na podobnym stanowisku przedplonem była pszenica. Przy ph5,5 wyorałem bruzdy co 3m wypełniłem je trociną i przerobiłem z glebą za pomocą brony talerzowej.Następnie wykopałem dołki które wypełniłem torfem ph 3,5-4,5 i wsadziłem krzaczki . Wiosną zasilamy rośliny siarczanem amonu w celu zakwaszenia podłoża . Jeżeli chodzi o nawożenie najlepiej wykonać analizę gleby i podglebia z zaleceniami nawozowymi w stacji chemiczno-rolniczej. Należy pamiętać o sadzeniu północ-południe . Myślę że możesz zwiększyć obsadę z 2tys. szt/ha do 3-3,3 tys/ha ponieważ borówkę sadzimy co 1m w rzędzie przy rozstawie rzędów 3m. Pozdrawiam.

#13 Gość_grzegorz

• Grupa Guests

Napisano 13 październik 2010 - 19:23

witam mam pytanie jak posadze borowke trzy letnia to ile trzeba czekac na owocowanie? pozdro

#14 Gość_Bob

• Grupa Guests

Napisano 23 luty 2011 - 15:57

Owocowanie może się pojawić w tym samym roku, ale jakieś sensowne to za kolejne 3-4 lata.

#15 Gość_Alina

• Grupa Guests

Napisano 16 marzec 2011 - 13:50

Wyświetl postUżytkownik miro610 dnia 10 luty 2010 - 19:56 napisał

jak liczyc , kupilem borowke 2-letnia wsadzilem na jesien , a wiec wiosna bedzie miala 3lata czy 1 rok po posadzeniu chodzi mi ociecie

#16 Gość_sabina

• Grupa Guests

Napisano 03 czerwiec 2012 - 15:05

czym najlepiej zwalczyć mszyce na borówce w porze kwitnienia?

#17 Gość_kolo

• Grupa Guests

Napisano 11 czerwiec 2012 - 17:19

Wyświetl postUżytkownik sabina dnia 03 czerwiec 2012 - 15:05 napisał

glifocyd

#18 Gość_Marta

• Grupa Guests

Napisano 16 czerwiec 2012 - 08:06

witam mam pytanie co do chorób borówki amerykańskiej jak ją posadziłam miała 2 lata a teraz ma 5 i zaatakowała ją jakaś choroba z 250 sztuk zostałlo mi prawie 100 sztuk borówki. Mianowicie liście brunatnieją i łodygi też, najpierw robią się czerwone łodygio a później zrzucają liśćie i owoce wysycchają aż w końcu całe krzaki zamierają co robić??

#19 Gość_wojtek

• Grupa Guests

Napisano 18 czerwiec 2012 - 12:03

Wyświetl postUżytkownik Marta dnia 16 czerwiec 2012 - 08:06 napisał

witam mam pytanie co do chorób borówki amerykańskiej jak ją posadziłam miała 2 lata a teraz ma 5 i zaatakowała ją jakaś choroba z 250 sztuk zostałlo mi prawie 100 sztuk borówki. Mianowicie liście brunatnieją i łodygi też, najpierw robią się czerwone łodygio a później zrzucają liśćie i owoce wysycchają aż w końcu całe krzaki zamierają co robić??

#20 Gość_wojtek

• Grupa Guests

Napisano 18 czerwiec 2012 - 12:20

Wyświetl postUżytkownik sabina dnia 03 czerwiec 2012 - 15:05 napisał

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3
0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych