Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Zadaszenie tarasu - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2

Zadaszenie tarasu gotowe rozwiązania

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Tomek Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 29-styczeń 10

Napisano 29 styczeń 2010 - 15:13

Witam,
Na wiosnę planuję zadaszyć taras o wymiarach długość 5,5 m szerokość 3,5 m. Ostatnie lato było bardzo deszczowe i nasze spotkania ze znajomymi przy grilu bardzo często kończyły się przeniesieniem imprezy do domu. Szukam jakiegoś ładnego zadaszenia, zastanawiałem się nad markizą ale to rozwiązanie chroni jedynie przed słońcem a w czasie deszczu trzeba je zwijać więc nie bardzo sprawdza się w naszym klimacie. W internecie spotkałem się z ofertą firmy Carport Planet w ofercie mają bardzo ładnie drewniane zadaszenia tarasów i wiaty garażowe samochodowe, firma zapewnia montaż na terenie całej Polski. Czy ktoś może korzystał z usług tej firmy? Proszę o jakieś opinie

Załączona grafika

Załączona grafika

z góry dziękuję

Załączone miniatury

• Załączona grafika
  • Załączona grafika
  • Załączona grafika
  • Załączona grafika
  • Załączona grafika

#2 Gość_Krzysiek

• Grupa Guests

Napisano 06 luty 2010 - 10:06

Witam, korzystałem z tej firmy, wiata została postawiona w 7 dni od zamówienia, wszystko poszło jak trzeba polecam

Pozdrawiam

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Ania85 Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 4
  • Rejestracja 22-kwiecień 10

Napisano 22 kwiecień 2010 - 20:47

A ja nie znam jej, ale macie jakieś www do niej?

#4 Gość_Zbyniu

• Grupa Guests

Napisano 10 maj 2010 - 00:16

Wyświetl postUżytkownik Krzysiek dnia 06 luty 2010 - 10:06 napisał

Witam, korzystałem z tej firmy, wiata została postawiona w 7 dni od zamówienia, wszystko poszło jak trzeba polecam

Pozdrawiam

CZy można prosić o info jaki był przybliżony koszt realizacji ? Tutaj na forum lub na zbidep@wp.pl

dziękuję z góry,

pozdrawiam

Zbyniu

#5 Gość_Kevin

• Grupa Guests

Napisano 21 maj 2010 - 08:21

A na pewno chcesz robić z drewna? Dobrym rozwiązaniem jest konstrukcja salowa. Można to obłożyć szkłem albo poliwęglanem. Firma HABE widziałem że coś takiego robi...tzn widziałem jak stawiali dwa domy za mną więc spytałem jaka to firma. kto wie...zawsze się może przydać.
Pozdrawiam

#6 Gość_Zbyszek

• Grupa Guests

Napisano 04 grudzień 2010 - 14:14

Wyświetl postUżytkownik Zbyniu dnia 10 maj 2010 - 00:16 napisał

CZy można prosić o info jaki był przybliżony koszt realizacji ? Tutaj na forum lub na zbidep@wp.pl

dziękuję z góry,

pozdrawiam

Zbyniu

link do ich strony http://www.carportplanet.pl/ koszt zadaszenia tarasu o powierzchni 19m2 to koszt na poziomie 7700 Pln brutto. Firma wykonuje wiaty garażowe i zadaszenia tarasów polecam ich bo wykonują usługę kompleksowo dostawa zadaszenia, montaż, wszystko szybko i sprawnie po prostu profesjonalnie.

#7 Gość_golamur

• Grupa Guests

Napisano 14 styczeń 2011 - 14:44

Spójrzcie tutaj też mają fajne daszki http://www.almos2.pl...asow_ogrodw.php :rolleyes:

#8 Gość_golamur

• Grupa Guests

Napisano 14 styczeń 2011 - 14:47

Tutaj jest więcej http://www.almos2.pl/galeria.php

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   DJa-cek Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 2
  • Rejestracja 14-styczeń 11

Napisano 14 styczeń 2011 - 19:01

potwierdzam ta www.almos2.pl - profesjonalizm ! - robią takie wiaty i tarasy - mnie stawiali w 7 dni cena tez podobna coś ok.6tyś - ja zadaszałem taras - sami mierzą, umowa i nic mnie nie obchodziło
tak to wyczło: :P
Dołączona grafika

#10 Gość_Adamski

• Grupa Guests

Napisano 18 styczeń 2011 - 15:18

drewniane o wiele ładniejsze te stalowe zadaszenia nadają się jedynie do salonów samochodowych albo na wózki do marketów.

Pozdro

#11 Gość_ibiza sunny

• Grupa Guests

Napisano 23 luty 2011 - 15:55

Ja polecam szczerze firmę NEXT
Profesjonalnie wykonała zadaszenie nad drzwi wejściowe mojego domu. Ponadto bardzo szybko zrealizowane zlecenie.

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Skoczek Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 71
  • Rejestracja 25-sierpień 11

Napisano 08 wrzesień 2011 - 11:35

Kwestia indywidualna czy drewno czy stal, wszystko zależy od gustu i projektu domu. Osobiście polecam wspomnianą wcześniej stronę carportplanet. Sąsiad zakupił tam drewnianą wiatę samochodową firmy Andrewex i przyznam szczerze, że prezentuje się bardzo ładnie.
Zapraszam do zapoznania się z ofertą - Ogrodzenia Drewniane, Meble Ogrodowe.

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   depeyns Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 44
  • Rejestracja 08-grudzień 10

Napisano 26 wrzesień 2011 - 11:45

Hello wszystkim! Chciałem zapytać czy jeśli chce zdecydować się na ogród zimowy to mogę zastosować w nim jakieś ogrzewanie?? Co wchodzi w grę? Jakieś piece nadmuchowe czy przeciągnięte co z domu??

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Ryfka Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 14
  • Rejestracja 05-październik 11

Napisano 05 październik 2011 - 20:10

Można stosować ogrzewanie w ogrodzie zimowym jednak należy pamiętać, że wiąże się to z dużymi stratami ciepła w takim ogrodzie (w stosunku do innych pomieszczeń), a więc bardzo podraża koszty ogrzewania. Wybór optymalnego sposobu ogrzewania należy do Ciebie. Osobiście odradzałabym ogrzewanie, ale to tylko kwestia osobistych preferencji i tego co chcesz mieć w tym ogrodzie.

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Docx Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 3
  • Rejestracja 22-sierpień 12

Napisano 22 sierpień 2012 - 21:11

Z tego co widzę oferta Planetu jest bardzo podobna do tej z Ogrodosfery (skąd zresztą sam mam wiatę), z tą różnicą że Ogrodosfera ma chyba jednak konkurencyjne ceny. Jeśli wiaty są praktycznie identyczne to po co przepłacać. Posiadam wiatę tego typu z Ogrodosfery i wszystko zostało fachowo postawione - wiata trzyma już drugi rok.

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Darek01111 Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 23-kwiecień 13

Napisano 23 kwiecień 2013 - 12:08

Ja na stronie internetowej http://www.pcpartner...i-i-zadaszenia/ znalazłem firmę, która rzetelnie robi tego typu zadaszenia. Polecam!

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   dagda Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 9
  • Rejestracja 13-luty 14

Napisano 24 luty 2014 - 21:48

Fajnie wyglądają te zadaszenia. Zastanawiam się nad postawianiem takiej konstrukcji jako wolnostojacej,żeby samochód parkować. Myślicie, że to się sprawdzi?

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   denicler Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 16
  • Rejestracja 23-wrzesień 12

Napisano 25 luty 2014 - 17:24

Jeśli chodzi o zadaszenie tarasu to czy nie lepiej jest zastosować standardową markizę, którą w razie potrzeby można zasunąć? Taka markiza mniej ingeruje w wygląd budynku, a równie dobrze chroni przed deszczem. Tutaj jest kilkanaście różnego rodzaju markiz z przykładami ich wykorzystania http://markizy-pozna...y-markilux.html
Może kogoś to natchnie :-)

A teraz pytanie jakby "obok" tematu, czy takie zadaszenie na stałe jak na pierwszych fotkach nie wymaga zgody architekta? Pytam, bo nie wiem :-)

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Jaro Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 02-maj 14

Napisano 02 maj 2014 - 12:14

@ denicler
Nie tyle zgody architekta tylko zgłoszenia właściwemu organowi. Będzie potrzebny projekt i opis budowli. W ogóle wszystkie konstrukcje podparte do stropu lub ziemi muszą mieć takie zgłoszenia, natomiast daszki przyczepiane jedynie do fasady nie mają takiego wymogu. Wynika to wprost z przepisów prawa budowlanego. Wiele osób nie zgłasza, jednak jak to zrobi życzliwy sąsiad, nadzór nakaże rozbiórkę. Tak samo dotyczy to garaży blaszaków, wiat, czy zadaszenia nad drzwi z podporami. Niestety firmy montujące takie konstrukcje nie informują klientów bo jest to dla nich utrudnienie.

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   nasturcjaxx Ikona

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Grupa Members
  • Postów 143
  • Rejestracja 05-maj 14

Napisano 15 lipiec 2014 - 13:29

Ja myślę o takiej stalowej konstrukcji http://www.makosz.com.pl/ - MAKOSZ
na taras z której zrobię sobie winter garden i zejście do ogrodu, który będzie tarasem. Już widzę jak w zimie sobie piję kawę, a w około jest biało.

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4
0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych