Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Płomień za szybą - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1

Płomień za szybą Komentarze do artykułu Płomień za szybą

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Redakcja Ikona

• Redakcja
  • Ikona
  • Grupa Redakcja
  • Postów 1669
  • Rejestracja 21-wrzesień 09

Napisano 28 styczeń 2010 - 16:49

Kominek w naszym domu traktowany jest jako element dekoracyjny. Jest on również wydajnym i efektownym źródłem ciepła nawet dla całego

Dołączona grafika
Link do artykułu: Płomień za szybą
Komentarze do artykułu:

#2 Gość_bernadet1

• Grupa Guests

Napisano 28 styczeń 2010 - 16:49

A jak dobrać wymiennik ciepła do tego, tak aby cała instalacja była wydajna , a różnica temperatury wody na kominku i tej już po przejściu przez wymiennik była jak najniższa ?

#3 Gość_Fan

• Grupa Guests

Napisano 29 styczeń 2010 - 15:41

Dobór wymiennika to nie taka trywialna sprawa. Należy to przeprowadzać w zasadzie każdorazowo indywidualnie dla danej instalacji, zaczynając niejako „od tyłu", czyli na podstawie parametrów instalacji oraz mocy kominka dobieramy wymiennik o określonej ilości płyt. Najlepiej skorzystać w tym celu ze specjalistycznego programu komputerowego służącego do doboru wymiennika - najczęsciej udostępnianymi przez producentów.
W praktyce czesto przyjmuje się pewne uproszczone założenia i można liczyć na pomoc producentów kominków do instalacji c.o. w doborze wymiennika dla standardowych zastosowań z wykorzystaniem ich produktów.
Powodzenia w doborze!

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   patrycjapatuska Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 21
  • Rejestracja 01-czerwiec 16

Napisano 21 sierpień 2017 - 11:38

Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy takie kominki nadają się też do montażu w domu? Bardzo podobają mi się właśnie takie designerskie kominki, a nie mogę znaleźć typowych domowych. Może coś podpowiecie? Będę naprawdę wdzięczna.

Strona 1 z 1

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4
0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych