Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl: Borówka amerykańska - sadzenie, nawożenie, uprawa, zbiory - Forum budowlane, projekty domów - Projektoskop.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1

Borówka amerykańska - sadzenie, nawożenie, uprawa, zbiory Komentarze do artykułu Borówka amerykańska - sadzenie, nawożenie, upra

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Redakcja Ikona

• Redakcja
  • Ikona
  • Grupa Redakcja
  • Postów 1670
  • Rejestracja 21-wrzesień 09

Napisano 29 kwiecień 2011 - 13:47

Borówka amerykańska to pochodzący z Ameryki Północnej krzew, który osiąga nawet do 2 m wysokości i do 2,5 m rozpiętości.

Dołączona grafika
Link do artykułu: Borówka amerykańska - sadzenie, nawożenie, uprawa, zbiory
Komentarze do artykułu:

#2 Gość_Dajana

• Grupa Guests

Napisano 29 kwiecień 2011 - 13:47

Mam krzewy borówki Amerykańskiej na swojej działce.Prosze mi powiedziec i zarazem pomóc czy młode listki tej rosliny sa trujace dla piesków? mój ukochany piesek odszedł po zjedzeniu kilka szt .Nie moge uwierzyc aby to było przyczyną Nigdy bym tej rosliny nie posadziła pomimo walorów zdrowotnych jej owoców .Na każdej roślinie powinna byc informacja czy jest szkodliwa i trujaca tak dla ludzi jak i zwierząt czy ptaków . Nie moge zaznac spokoju po stracie mojego ukochanego pieska .Prosze o odpowiedz.

#3 Gość_mikus

• Grupa Guests

Napisano 22 lipiec 2012 - 17:48

Owoce borówki są bardzo dobre i zdrowe. Mam tylko takie zastrzeżenie co do nawożenia azotem,nie twierdzę, że go nie potrzebuje, ale czy nie należy zaproponować alternatywnego nawożenia obornikiem, czy innymi nawozami ekologicznymi? Tak źle mi się kojarzy:siarczan amonu i saletra amonowa.Może gnojówka z pokrzyw byłaby zdrowsza (nie wiem czy dobra dla borówki)Pozdrawiam

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   stanislaw Ikona

• Member
  • PipPip
  • Grupa Members
  • Postów 11
  • Rejestracja 24-lipiec 12

Napisano 24 lipiec 2012 - 13:55

Również jestem przeciwnikiem nawożenia różnymi sztucznymi preparatami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie obornik, ale to w dzisiejszych realiach jest bardziej możliwe tylko we własnym ogródku bo na masową skalę to nie ma na to szans.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Daga Ikona

• Newbie
  • Pip
  • Grupa Members
  • Postów 1
  • Rejestracja 15-maj 15

Napisano 15 maj 2015 - 11:28

Tutaj do dyskusji ziarenko ode mnie. Pozostaje jeszcze kwestia cięcia. Podsyłam zainteresowanym film - krok po kroku opis jak ciąć. Powodzenia. http://www.jagodnik....rzech-odslonach

Strona 1 z 1

Szybka odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3
0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych